Cyberbezpieczeństwo: Meta dołącza do kampanii społecznej ZBP
W kampanii sektor bankowy zwraca uwagę na niebezpieczeństwa ze strony cyberprzestępców i na wyrabianie w sobie prawidłowych odruchów, które pomogą ustrzec się przed cyberatakami.
Zbliżający się gorący okres zakupów w sieci – Black Week, Cyber Monday i Święta Bożego Narodzenia to okres wzmożonej aktywności klientów w sieci ale również cyberprzestępców.
– Należy pamiętać, że wszyscy jesteśmy odpowiedzialni za bezpieczeństwo naszych pieniędzy. Banki – cały czas inwestując i rozwijając infrastrukturę informatyczną, zabezpieczenia transakcji, dostępy do kont itd.
Ale również klienci powinni wyrabiać sobie bezpieczne cyberodruchy – mówi dr Tadeusz Białek, prezes ZBP.
Kwestia cyberbezpieczeństwa pozostaje troską nie tylko banków. W ostatnich dniach do działań sektora bankowego dołączyła również Meta, co wzmocni jeszcze bardziej czujność osób wciągniętych w przedświąteczne zakupy.
Czytaj także: Bankowość i Finanse | Cyberbezpieczeństwo | Nie pomagaj się okraść
Cyberbezpieczeństwo: współpraca ZBP i Meta
– Bezpieczeństwo użytkowników jest dla nas najwyższym priorytetem. Cały czas szukamy nowych sposobów, aby edukować w zakresie bezpieczeństwa w Internecie, a także wzmacniać nasze zabezpieczenia przed szkodliwymi treściami.
Oszustwa wpływają negatywnie zarówno na użytkowników jak i każdy z sektorów ekonomii, dlatego ich skuteczne zwalczanie wymaga harmonijnego zaangażowania wielu podmiotów.
Kampania zainicjowana przez Związek Banków Polskich stanowi bardzo solidną platformę dla edukacji o cyberbezpieczeństwie i cieszymy się, że łącząc siły maksymalizujemy jej pozytywny wpływ na poziom świadomości o cyberbezpieczeństwie w Polsce. Przeciwdziałanie nieuczciwym działaniom to wyzwanie dla całego społeczeństwa – podkreśla Oskar Braszczyński, Government & Social Impact Partner w Meta.
Kampania odbywa się w mediach społecznościowych, portalach internetowych i w telewizjach ogólnopolskich. Zapraszamy na stronę bankiwpolsce.pl gdzie znajdą się przydatne informacje na temat najczęstszych metod stosowanych przez cyberprzestępców i sposoby jak się przed nimi bronić i nie ułatwiać im pracy.