Dąbrowski Finance otrzymał zezwolenie na prowadzenie działalności maklerskiej
Komisja Nadzoru Finansowego wydała firmie Dąbrowski Finance zgodę na prowadze nie działalności maklerskiej. Dom maklerski rozpoczyna działalność 27 czerwca. Jego Szefem będzie dotychczasowy Prezes Jarosław Dabrowski.
Dąbrowski Finance to firma specjalizująca się w doradztwie finansowym i strategicznym dla polskich i międzynarodowych korporacji. Jest to również autoryzowany doradca na NewConnect oraz na Catalyst.
– Przyznanie licencji pozwoli na oferowanie dodatkowych usług naszym klientom. Chcemy im nie tylko doradzać w zakresie finansowania lub strategii, ale także wspierać klientów przy emisjach akcji i obligacji, przy wprowadzaniu obligacji na Catalyst oraz w debiutach na giełdzie i runku NewConnect – mówi Jarosław Dąbrowski, prezes i założyciel DF. – Chcemy rozwijać DF jako Polski bank inwestycyjny o zasięgu regionalnym i kompetencjach globalnych. Polskie firmy potrzebują doradztwa specjalistów często wolą współpracować z polskimi firmami finansowymi, które są bardziej elastyczne i znają rynkowe realia, a przy tym posiadają duże doświadczenie międzynarodowe.
Swoje usługi Dąbrowski Finance, kieruje również do małych i średnich firm. Dąbrowski Finance doradza także dużym przedsiębiorstwom przede wszystkim w zakresie działań za granicą, w tym w krajach Unii Europejskiej w Europie Centralnej i Wschodniej, a także w Chinach.
Przedstawiciele Dąbrowski Finance to eksperci z wieloletnim doświadczeniem, pracowali dla międzynarodowych i krajowych instytucji finansowych takich jak: Raiffeisen Bank Polska SA, Bank NORD/LB, Bank DnB NORD Polska SA, BISE S.A., ING Bank Śląski SA, PBP SA oraz innych instytucji leasingowych, factoringowych i funduszy inwestycyjnych. Dąbrowski Finance realizuje projekty w zakresie: restrukturyzacji zadłużenia, aranżacji nowego finansowania długiem strategicznego doradztwa międzynarodowego, fuzji i przejęć firm oraz optymalizacji operacyjnej i finansowej. Spółka realizuje projekty w sektorze finansowym – w bankowości, leasingu, factoringu i funduszach inwestycyjnych, a także w innych działach gospodarki – w sektorze IT, telekomunikacji, przemyśle nowych technologii, budownictwie i nieruchomościach oraz energetyce (w tym OZE.)
Rynek Polskich niezależnych Domów Maklerskich jest jeszcze niewielki, co roku przybywa bardzo mało nowych brokerów. Na rynku dominują duże Domy Maklerskie powiązane z bankami. W 2006 roku było ich 34, przyrost rok do roku wynosił ok. 10-15 procent, obecnie działa 5 5 podmiotów. W ostatnich latach, ze względu na niewielką liczbę debiutów giełdowych, rynek pozostawał stosunkowo stabilny. Jednak zapowiadane debiuty oraz poprawa koniunktury w 2014 r. dają nadzieję, na jego szybszy rozwój. Mimo trwającego spowolnienia gospodarczego w UE, w Polsce w latach 2010-2013 przeprowadzonych było najwięcej debiutów giełdowych, a Warszawska Giełda Papierów Wartościowych ma najwyższą kapitalizację w Europie Centralnej.
Źródło: Dąbrowski Finance