Revolut zatrudnił doświadczonych bankowców do rozwoju biznesu w USA
Bruce Wallace, wcześniej COO i szef usług globalnych w Silicon Valley Bank, otrzymał nominację na szefa rady dyrektorów Revolut USA. Wallace pełnił do tej pory funkcję niewykonawczego członka rady dyrektorów i szefa komitetu ryzyka i zgodności w Revolut Ltd., teraz będzie łączył obydwie funkcje.
W Silicon Valley Bank Bruce Wallace kierował rozwojem produktów, operacjami i technologicznym wsparciem ekspansji banku na nowe rynki. Zanim dołączył do Silicon Valley Bank, Wallace pracował 20 lat w Wells Fargo, kierują funkcjami biznesowymi takimi jak ryzyko i zapobieganie fraudom w bankowości detalicznej, płatności i zarządzanie skarbem.
Czytaj także: Revolut wszedł do USA >>>
“Cieszę się, z możliwości dołączenia do zespołu Revolut. W ciągu zaledwie 4 lat Revolut pozyskał ponad 10 milionów klientów w Europie rozwiązując ich realne problemy finansowe. Teraz, mamy okazję zrobić to samo dla klientów w Stanach Zjednoczonych” – powiedział Bruce Wallace, szef rady dyrektorów Revolut USA.
Ron Oliveria, który przez 30 lat sprawował funkcje kierownicze w wiodących amerykańskich instytucjach finansowych, otrzymał nominację na prezesa Revolut USA. Oliveira wcześniej był prezesem Avidbank z Doliny Krzemowej, gdzie nadzorował m.in. produkty kredytowe. Zanim dołączył do Avidbank, sprawował funkcje kierownicze w m.in. Heritage Oaks Community Bank oraz Union Bank of California.
“To najlepszy z możliwych momentów by dołączyć do światowej klasy fintechu jakim jest Revolut. Firma ma wyjątkową propozycję rynkową dla amerykańskich konsumentów, którzy chcą teraz zwiększyć kontrolę nad swoimi wydatkami, oszczędnościami oraz wspierać swoich bliskich poprzez błyskawiczne tanie przelewy z przewalutowaniem po kursie międzybankowym” – powiedział Ron Oliveria, prezes Revolut USA.
Revolut niedawno wszedł na rynek USA
Revolut ogłosił niedawno oficjalnie wejście z ofertą na rynek amerykański. Obsługuje obecnie dziesiątki tysięcy klientów w USA. Fintech zamierza stać się finansową super aplikacją, która pozwala użytkownikom z poziomu telefonu zarządzać wszystkimi codziennymi potrzebami finansowymi, takimi jak płatności, wymiana walut, polecenie zapłaty, analiza i kontrola wydatków, regularne oszczędzanie, inwestowanie i dzielenie się z innymi (indywidualna działalność dobroczynna).
Od założenia w 2015 roku, Revolut pozyskał ponad 10 milionów klientów oraz finansowanie od inwestorów w kwocie ponad 800 milionów dolarów. Revolut ma siedzibę w Londynie. W Stanach Zjednoczonych zatrudnia obecnie 65 pracowników, w biurach w Nowym Jorku i San Francisco.