Zrównoważony wzrost na wszystkich rynkach Grupy IPF

Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter

ipf.250xGrupa International Personal Finance, do której należy Provident Polska, podsumowała wyniki za III kwartał br. Firma odnotowała zrównoważony wzrost na wszystkich rynkach, a wyniki wypracowane w Polsce cechuje kontynuacja dobrych trendów obserwowanych w pierwszej połowie roku. Kwartalny zysk w Polsce wzrósł o 10% do 17,1 miliona funtów, co było przede wszystkim spowodowane wzrostem liczby klientów (o 7% do 813 tysięcy), wzrostem wartości udzielonych pożyczek (o 9%), jak również poprawą wyników zbiórkowych oraz ścisłą kontrolą kosztów.

Wyniki grupy International Personal Finance:

  • Zrównoważony wzrost na wszystkich rynkach grupy:
    • wzrost liczby klientów o 10% do 2,3 miliona, 13% wzrost wartości udzielonych pożyczek do 214,2 miliona funtów oraz 13% wzrost wartości należności do 588,3 milionów funtów.

 

  • Wzrost zysku przed opodatkowaniem o 11% do 27 milionów funtów
    • Wzrost przychodów o 9%;
    • Wskaźnik utraty wartości należności od klientów wobec przychodów wynosi 25%,czyli utrzymuje się na takim poziomie, jak w 2010 roku;
    • Wskaźnik kosztów do przychodów na poziomie 40,6%, co oznacza poprawę tego wskaźnika o 0,5 punktu procentowego.
  • Zysk przed opodatkowaniem za dziewięć miesięcy 2011 r. wzrósł o 14% do 62,7 milionów funtów.
  • Dobre wyniki bilansu spółki, gdzie: stosunek kapitału własnego do należności wynosi 58,1%, stosunek długu do kapitału wynosi 0,9, a wartość środków pożyczonych na finansowanie działalności obniżona została do poziomu 282,4 milionów funtów, co świadczy o tym, że model biznesowy grupy generuje duże ilości gotówki.

John Harnett, Dyrektor Zarządzający International Personal Finance komentując te wyniki powiedział: „Jestem zadowolony że Grupa IPF osiągnęła dobre wyniki w III kwartale br., łącząc stabilny wzrost z wysoką jakością udzielonych pożyczek oraz wysoką efektywnością kosztową. Oceniam, że nasz biznes jest w dobrej kondycji, żeby poradzić sobie z niepewnymi prognozami ekonomicznymi.”