50 największych banków w Polsce 2015: Życzenia przeplecione ambitną muzyką

Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter

bank.2015.06.foto.120.b.400x25 lat to piękny wiek - takie hasło padało tego wieczoru wielokrotnie. A okazja była ku temu znakomita, bowiem firma NCR obchodzi właśnie ćwierć wieku swojej obecności w Polsce. 28 maja, podczas uroczystej gali w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego w Warszawie, na ręce prezesa NCR Polska Bartłomieja Śliwy spływały gratulacje i życzenia od partnerów i klientów spółki, a wieczór szybko stał się przepełnionym "luźnymi" rozmowami towarzyskim spotkaniem. Miejsce również nie było przypadkowe - muzyczną ucztę zafundował bowiem Leszek Możdżer.

Firmy NCR Polska nie trzeba przedstawiać czytelnikom „Miesięcznika Finansowego BANK”. To od wielu lat lider na rodzimym rynku bankomatów i w tym kontekście spółka dość często pojawia się na łamach czasopisma. Warto jednak nadmienić, iż NCR jest również niezwykle ważnym graczem w segmencie kas samoobsługowych dla sklepów wielkopowierzchniowych i autorem pierwszego wdrożenia takiego rozwiązania w naszym kraju. Nie dziwi więc, że podczas uroczystej gali z okazji 25-lecia firmy w Polsce głos zabrali przedstawiciele dwóch organizacji branżowych – Związku Banków Polskich oraz Polskiej Organizacji Handlu i Dystrybucji.

Wiceprezes Związku Banków Polskich dr Mieczysław Groszek podkreślił fakt, iż firma NCR jest dokładnie równolatkiem ZBP. Oznacza to ni mniej, ni więcej tylko długoletnią, dobrą i nawiązaną już w momencie narodzenia współpracę obu organizacji.

– Związek Banków Polskich docenia ogromne zaangażowanie firmy NCR w budowę niemal od podstaw polskiej gospodarki rynkowej i nowoczesnego sektora bankowego w naszym kraju. Okres transformacji, czas minionych 25 lat, to nie tylko tworzenie nowej rzeczywistości, ale także czas wdrażania innowacyjnych rozwiązań, w czym NCR okazała się partnerem doskonałym – mówił prezes Mieczysław Groszek, składając w imieniu ZBP życzenia z okazji jubileuszu. – Nie da się ukryć, że ta współpraca, to zaangażowanie, spowodowały, że NCR jest dzisiaj współtwórcą sukcesu, o jakim możemy mówić w przypadku sektora bankowego w Polsce. Bo z drugiej strony polska bankowość buduje swoją pozycję i markę właśnie dzięki współpracy z najlepszymi w swoim biznesie partnerami. Mieczysław Groszek podziękował również za wieloletnią, oficjalną współpracę NCR z ZBP.

– Co prawda NCR nie ma licencji bankowej, więc nie może być członkiem Związku Banków Polskich, ale właśnie z tego względu stworzyliśmy platformę ścisłej współpracy z firmami technologicznymi w postaci Forum Technologii Bankowych – dodał Mieczysław Groszek. – A takie rozwiązanie pozwala nam współpracować nie tylko na poziomie banków, ale również w zakresie poszukiwania najlepszych rozwiązań systemowych ...

Artykuł jest płatny. Aby uzyskać dostęp można:

  • zalogować się na swoje konto, jeśli wcześniej dokonano zakupu (w tym prenumeraty),
  • wykupić dostęp do pojedynczego artykułu: SMS, cena 5 zł netto (6,15 zł brutto) - kup artykuł
  • wykupić dostęp do całego wydania pisma, w którym jest ten artykuł: SMS, cena 19 zł netto (23,37 zł brutto) - kup całe wydanie,
  • zaprenumerować pismo, aby uzyskać dostęp do wydań bieżących i wszystkich archiwalnych: wejdź na BANK.pl/sklep.

Uwaga:

  • zalogowanym użytkownikom, podczas wpisywania kodu, zakup zostanie przypisany i zapamiętany do wykorzystania w przyszłości,
  • wpisanie kodu bez zalogowania spowoduje przyznanie uprawnień dostępu do artykułu/wydania na 24 godziny (lub krócej w przypadku wyczyszczenia plików Cookies).

Komunikat dla uczestników Programu Wiedza online:

  • bezpłatny dostęp do artykułu wymaga zalogowania się na konto typu BANKOWIEC, STUDENT lub NAUCZYCIEL AKADEMICKI