50 mln złotych oszczędności na wymianie walut

Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter

121018.wymiana.walut.01.250x157Klienci, wymieniający waluty w InternetowyKantor.pl zaoszczędzili już ponad 50 mln zł. To znaczący sygnał dla kredytobiorców, czy osób pracujących zagranicą. Tańsza wymiana waluty to sposób na więcej pieniędzy w domowym budżecie.

Liczba 50 mln zł to oszczędność wynikająca z porównania zakupu waluty w InternetowyKantor.pl a w danym banku klienta. Kwota działa na wyobraźnię, bo za 50 mln zł można kupić na przykład 170 dwupokojowych mieszkań w Warszawie.

Liczba jest na tyle duża, że nie sposób dostrzec realnych korzyści płynących z wymiany walut w sieci – mówi Michał Czekalski, partner zarządzający InternetowyKantor.pl. – Oznacza to, że 50 mln zł pozostało w kieszeniach konsumentów.

Kantory internetowe przeżywają obecnie prawdziwy boom. Oferują najniższe kursy na rynku. Spread w sieci waha się od 3 do 6 groszy, a w bankach czy kantorach stacjonarnych wynosi około 25 groszy.  Na wymianie przykładowo 400 CHF daje to oszczędność około 50 zł.

Grupą dominującą w zakupie walut w internecie są właśnie kredytobiorcy, którzy spłacają hipoteki w walucie obcej. Kredyty to znaczące obciążenie domowego budżetu, dlatego coraz więcej osób poszukuje oszczędności  także w wymianie waluty. Umożliwiła to wprowadzona rok temu ustawa antyspreadowa, która nakazuje bankom przyjmowanie waluty bezpośrednio od klienta bez dodatkowych opłat.

Internetowykantor.pl istnieje w sieci od kwietnia 2010 r. Jest pierwszym polskim e-kantorem i najlepiej ocenianym. Zaufało mu ponad 58 tys. klientów.

Źródło: internetowykantor.pl