20 tysięcy kart partnerskich MAKRO Millennium

Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter

millennium.01.250x58W ciągu czterech miesięcy od rozpoczęcia współpracy z firmą MAKRO Cash & Carry Bank Millennium wydał 20 tysięcy wielofunkcyjnych kart partnerskich MAKRO Millennium.

Wydanie 20 tysięcy kart w tak krótkim czasie, na dodatek w trakcie tworzenia sieci sprzedaży, jest bardzo dobrym wynikiem – mówi Artur Klimczak, członek zarządu Banku Millennium. Świadczy to o dopasowaniu oferty do realnych potrzeb przedsiębiorców. Jest również sygnałem, że udostępnienie usług bankowych w odwiedzanym regularnie miejscu jest cenionym przez Klientów udogodnieniem. Liczę, że do końca roku wydamy w sumie 30 tysięcy kart MAKRO Millennium.

Rozwiązania finansowe, które wprowadziliśmy z Bankiem Millennium zaliczam do tych projektów 2011 roku, które odniosły sukces. W stosunkowo krótkim czasie wydaliśmy 20 000 kart, dając naszym Klientom nowoczesne narzędzie użyteczne w ich codziennym biznesie, nie tylko podczas zakupów w MAKRO. Obecną fazę projektu postrzegam jako początek prac, których celem jest indywidualizacja oferty i dopasowanie jej do potrzeb różnych grup Klientów, z którymi nieustannie prowadzimy otwarty dialog. Jesteśmy dumni z możliwości współpracy z Bankiem Millennium i liczymy na jej dalszy rozwój – komentuje Jose Bonito, członek zarządu MAKRO Cash & Carry.

Dużo pozytywnych sygnałów pochodzi od samych Klientów, którzy doceniają prosty i szybki dostęp do produktów kredytowych. W większości przypadków osoby prowadzące jednoosobową działalność gospodarczą mogą w ciągu kilkunastu minut podpisać umowę o kredyt czy kartę kredytową. Stali Klienci MAKRO okazują jedynie kartę wejściową do hali i dowód osobisty. Ci którzy zdecydują się na otwarcie rachunku (z tej dodatkowej opcji skorzystało do tej pory 13 tysięcy osób), otrzymują dostęp do kredytu w rachunku bieżącym.

Pilotażowa faza projektu ruszyła w trzech warszawskich halach MAKRO Cash & Carry w połowie lipca. Dzięki sprawnej współpracy między Partnerami, ostatni z blisko trzydziestu zaplanowanych Punktów Obsługi Klienta otwarto pod koniec września, miesiąc przed początkowo zakładanym terminem zakończenia budowy całej sieci.

Partnerska oferta Banku Millennium i firmy MAKRO Cash & Carry obejmuje karty płatnicze (debetowe i kredytowe), rachunki bankowe i różne formy kredytów.

Najważniejsze informacje o kartach partnerskich MAKRO Millennium MasterCard:

  • Karty MAKRO Millennium łączą funkcjonalność karty płatniczej oraz karty wejściowej do hal MAKRO.
  • Karty umożliwiają wygodne i bezpieczne dokonywanie płatności bezgotówkowych we wszystkich punktach handlowo-usługowych akceptujących karty MasterCard/Maestro.
  • W ofercie dostępne są karty kredytowe i debetowe. Karta może być powiązana z rachunkiem bieżącym w Banku Millennium lub specjalnym rachunkiem technicznym, przeznaczonym tylko do obsługi karty.
  • Dostępne są trzy różne wizerunki kart partnerskich Makro Millennium: niebieski, srebrny i złoty – w zależności od koloru obecnej karty Klienta w MAKRO.
  • Na każdej karcie partnerskiej MAKRO Millennium drukowany jest taki sam kod kreskowy, jaki był zapisany na dotychczasowej karcie wejściowej MAKRO.

Poza kartami płatniczymi, partnerska oferta MAKRO i Banku Millennium obejmuje rachunki bankowe oraz produkty umożliwiające finansowanie prowadzonej działalności. Klienci firmowi mogą skorzystać z bezpłatnie prowadzonego rachunku, bezprowizyjnych wpłat gotówkowych na rachunek firmowy oraz bezpłatnych krajowych przelewów internetowych. Kredyt w rachunku bieżącym udzielany jest bez prowizji przygotowawczej oraz, co jest wyjątkiem na rynku polskim, przez 7 dni w miesiącu Klient może korzystać z limitu bez płacenia odsetek. W ramach oferty dostępne są również: kredyt gotówkowy oraz kredyt inwestycyjny (bez konieczności przedstawiania biznesplanu). Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom Klientów MAKRO, którzy prowadzą jednoosobową działalność gospodarczą – Bank przygotował bardzo uproszczony proces otwierania rachunków oraz udzielaniu kredytów. W ramach tego procesu nie są wymagane dokumenty rejestrowe firmy – wszystkie dane Bank sprawdza samodzielnie, a w przypadku kredytów nie są wymagane zaświadczenia z ZUS/US oraz dokumenty finansowe firmy. Oznacza to, że wszystkie formalności bankowe można załatwić w trakcie jednej wizyty w hali Makro. Dla Klientów indywidualnych przygotowana została oferta limitu w koncie oraz pożyczki gotówkowej.