124 mieszkania w Poznaniu kupione do Funduszu Mieszkań na Wynajem

124 mieszkania w Poznaniu kupione do Funduszu Mieszkań na Wynajem
Fot.stock.adobe.com
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Budynek liczący 124 lokale został w tym tygodniu kupiony do Funduszu Mieszkań na Wynajem. Do budynku zlokalizowanego przy ul. Saperskiej 32B i 32C w Poznaniu pierwsi najemcy będą mogli wprowadzić się w marcu 2015 r.

Budynek ma 6 pięter, 2 klatki schodowe oraz garaż podziemny. Znajdują się w nim 124 mieszkania o powierzchni od 23 m2 do 72 m2. Nieruchomość znajduje się na terenie rozbudowywanego obecnie osiedla, położonego w dzielnicy Wilda. Bezpośrednie sąsiedztwo stanowią budynki mieszkalne wielo- i jednorodzinne. W okolicy znajdują się punkty handlowe i usługowe, szkoły oraz przedszkole publiczne, a także las i ogrody działkowe. Budynek położony jest 6 km od centrum Poznania, dojazd samochodem zajmuje ok. 20 minut, dostępna jest także komunikacja miejska (najbliższy przystanek znajduje się w odległości ok. 150 metrów od budynku).

Internetowy system informacji dla najemców ruszy 7 stycznia 2015 r.  na stronie www.jakusiebie.pl. Tego dnia potencjalni klienci poznają warunki najmu oraz szczegółową ofertę, w tym ceny poszczególnych lokali. Budynek w Poznaniu został kupiony w stanie deweloperskim, więc mieszkania muszą zostać jeszcze wykończone. Lokale mają być gotowe do końca marca i wówczas będzie można umówić się na obejrzenie mieszkania za pomocą formularza na stronie www.jakusiebie.pl.

Fundusz Mieszkań na Wynajem jest pionierską na polskim rynku inicjatywą podjętą przez Bank Gospodarstwa Krajowego, który w ten sposób realizuje swoją misję prospołeczną, wspierającą rozwój gospodarki. Inicjatywa ta jest realizowana całkowicie na zasadach rynkowych w oparciu o ustawę o funduszach inwestycyjnych. Nie jest jej celem dostarczenie alternatywy dla mieszkań socjalnych czy komunalnych, ale poprawienie mobilności zawodowej Polaków. BGK jako inwestor chce także zachęcić inne podmioty do wejścia w sektor nieruchomości na wynajem. Dzięki temu Polska, mając obecnie 4-procentowy rynek mieszkań na wynajem, będzie miała szansę dogonić Europę, w której średnia wynosi 17 procent.

Powołana specjalnie do tego celu spółka BGK Nieruchomości jest w trakcie analizy kolejnych 34 projektów zlokalizowanych w kilku miastach w Polsce: Warszawie, Trójmieście, Wrocławiu, Łodzi, Poznaniu i Katowicach. Łącznie jest to 3400 mieszkań na różnych etapach budowy. Lokale te będą udostępniane najemcom w latach 2015 – 2017. Finalizacja zakupu każdej nieruchomości zależy od wyników audytu obejmującego kwestie techniczne, prawne, podatkowe i komercyjne. Zgodnie z zapowiedziami proces inwestycyjny Funduszu Mieszkań na Wynajem jest stopniowy i potrwa kilka lat.

Źródło: Bank Gospodarstwa Krajowego