1200 osób znajdzie pracę w Metrohouse

Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter

121122.agentki.01Sieć biur nieruchomości Metrohouse zamierza pozyskać do współpracy ponad 1200 agentów nieruchomości i doradców kredytowych. Rekrutacja jest wynikiem intensywnego rozwoju spółki i nowego modelu pracy.

Rynek pośrednictwa w obrocie nieruchomościami należy dziś do niewielkich, działających lokalnie firm. Spośród ponad 4000 działających biur nieruchomości większość stanowią firmy zatrudniające od 3 do 5 osób. Zaledwie kilka agencji współpracuje z więcej niż setką agentów. Łącznie na rynku działa ok. 35-40 tys. agentów nieruchomości (w tym ponad 18 tys. pośredników w obrocie nieruchomościami).

Agencja Metrohouse w 2011 r. pośredniczyła w transakcjach sprzedaży nieruchomości o łącznej cenie ponad 1 miliarda złotych. W tym roku ich wartość znacznie przekroczy tę kwotę. – Aby nadal skutecznie realizować plany rozwoju do końca 2013 r. planujemy nawiązać współpracę z ponad 1200 agentami nieruchomości i doradcami kredytowymi, mówi Mariusz Kania, prezes zarządu Metrohouse. Oferta zatrudnienia skierowana jest do szerokiego grona kandydatów, zarówno tych posiadających doświadczenie handlowe, ale także wszystkich, którzy chcą rozpocząć karierę na rynku nieruchomości, niezależnie od wieku i stażu pracy. – Dla kandydatów do pracy przygotowaliśmy dwutygodniowy program warsztatów w trzech ośrodkach szkoleniowych. Zajęcia prowadzone są przez trenerów wewnętrznych, najbardziej skutecznych pośredników oraz kadrę zarządzającą. Dodatkowo pracę nowego agenta wspiera merytorycznie mentor, którym jest najczęściej dyrektor biura, opowiada Mariusz Kania.

Wzmożona rekrutacja jest pochodną nowego modelu pracy. Dotychczas agent nieruchomości zajmował się samodzielnie całym procesem obsługi klienta. Nowy system pracy Metrohouse wprowadza dużą zmianę. Proces został podzielony na trzy części: obsługę oferty sprzedaży, obsługę klienta kupującego i transakcję realizowaną przez dedykowany zespół złożony z najbardziej doświadczonych pośredników (Departament Finalizacji Transakcji). – Taki podział zwiększa efektywność pracy agenta, a co za tym idzie jego wynagrodzenie. Poza tym widzimy coraz wyraźniejszą potrzebę specjalizacji naszych doradców. Umożliwiamy im wybór najlepszej ścieżki kariery w zależności od predyspozycji i planów zawodowych, mówi Grzegorz Kędzierski, dyrektor sprzedaży w Metrohouse. Dodaje, że już 90 proc. stanowisk kierowniczych jest obsadzanych w wyniku wewnętrznej rekrutacji.

W ślad za rekrutacją na stanowiska specjalistów ds. obsługi klienta sprzedającego/kupującego nieruchomość  Metrohouse zwiększy także skład osobowy zespołów doradców kredytowych, którzy umożliwiają klientom agencji skorzystanie z dostępnej na rynku oferty kredytowej.

Obecnie Metrohouse to ponad 800 agentów nieruchomości i kilkudziesięciu doradców kredytowych. Spółka posiada ponad 70 zespołów sprzedażowych w prawie 40 miastach w całej Polsce.

Źródło: Metrohouse & Partnerzy S.A.