Zyski z ochroną kapitału w Banku Pekao
Produkty strukturyzowane z ochroną kapitału pozwalają ulokować środki na okres od 12 miesięcy i posiadają potencjał zysku przewyższający oprocentowanie depozytów. Ostatnia tego typu inwestycja, zakończona 21 stycznia – Certyfikat Depozytowy Mocny Złoty Plus EURPLN 2 – przyniosła klientom Pekao zysk 3,44 proc. w skali 13-miesięcznego okresu inwestycyjnego, czyli 3,18 proc. rocznie. Produkt był związany z umocnieniem kursu złotego względem euro.
Stabilizacja kursu EUR/PLN
W okresie luty-kwiecień będą kończyć się pierwsze serie produktu z ochroną kapitału Akumulator EURPLN, który akumuluje zysk przez cały 12-miesięczny okres inwestycji pod warunkiem utrzymywania się kursu EUR/PLN w określonym przedziale wokół kursu początkowego. Stabilizacja kursu EUR/PLN w ostatnich czterech kwartałach wskazuje, że można spodziewać się satysfakcjonujących wyników tych produktów w porównaniu do depozytów bankowych.
Certyfikaty Akumulator pozwoliły zebrać ponad 490 mln zł oszczędności
Dotychczas popularne certyfikaty Akumulator pozwoliły zebrać ponad 490 mln zł oszczędności podczas 9 subskrypcji od lutego 2019 r.Z uwagi na duże zainteresowanie klientów, Pekao rozwija tę linię produktową. Do końca stycznia w ofercie banku jest dostępny produkt z ochroną kapitału Akumulator USDPLN. To pierwsza edycja produktu na kurs USD/PLN, zakładająca generowanie zysku pod warunkiem utrzymywania się kursu w określonym przedziale.
Inwestorzy muszą liczyć się z ryzykiem
Produkt nie jest objęty gwarancjami Bankowego Funduszu Gwarancyjnego, poinformowało nas biuro prasowe Banku Pekao w odpowiedzi nanasze pytanie.
Jeśli chodzi o ryzyka dla inwestorów, to są to m.in.:
– ryzyko nieosiągnięcia zysku z inwestycji,
– ryzyko ograniczenia płynności, związane z ograniczoną możliwością wycofania środków przed zakończeniem inwestycji,
– ryzyko utraty części zainwestowanego kapitału w przypadku wycofania środków przed dniem wykupu,
– ryzyko kredytowe (emitenta), podsumowuje biuro prasowe banku.