Zwiększona zmienność przed posiedzeniem FOMC

Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter

kiedrowicz.andrzej.500x751Euro (EUR) powróciło ze swojego wysokiego poziomu 1.3878 do niskiego poziomu 1.3800 w stosunku do dolara amerykańskiego (USD). Wspólna waluta obecnie straciła wcześniejsze zyski, po tym jak niemiecka inflacja utrzymała się poniżej poziomu, w którym EBC mogłoby wprowadzić poluzowanie.

Dolar amerykański (USD) osiągnął trzytygodniowe maksimum na poziomie 102.77 przed spadkiem do poziomu 102.31 w stosunku do jena japońskiego (JPY).

Jen zyskał tylko 40 pipsów po tym jak Bank Japonii (BoJ) ogłosił dodanie większej ilości środków stymulacyjnych. Patrząc na kalendarz na godz. 14:15 zaplanowana jest publikacja raportu o zatrudnieniu ADP i może ona wstrząsnąć tą parą walutową.

Akcje

Akcje amerykańskie kontynuują swój rajd, kiedy USA 30 (DOW)) osiągnął swoje maksimum na poziomie 16491, a USA 500 (SPI) wzrósł do poziomu 1874.

Towary

Ropa naftowa (WTI) wzrosła do poziomu 102.19 przed korektą do poziomu 100.34 dolarów amerykańskich za baryłkę. Cena energii notowana jest blisko miesięcznego minimum przez spekulacje, że zapasy ropy zwiększyły się w ostatnim tygodniu. Dzisiaj o godz. 16:30 poznamy raport dotyczący zapasów ropy naftowej w USA, który prognozowany jest na poziomie 1,3 miliona baryłek posiadanych zapasów.

Para dnia i Opcje FX

Dolar amerykański (USD) stracił prawie 100 pipsów i spadł do poziomu 1.0942 w stosunku do dolara kanadyjskiego (CAD). Lonnie znalazł grunt przed miesięcznym raportem PKB, który zostanie opublikowany o godz. 14:30 i prognozowany jest na poziomie 0,2%.

Zwiększa się zmienność przed dzisiejszym posiedzeniem FOMC, dlatego inwestorzy w opcje powinni tworzyć strategię długiego stelaża (Long Straddle) na parze USDCAD i korzystać w ten sposób z ruchów w każdym kierunku. Long Straddle tworzy się poprzez zakup opcji at-the-money Call oraz out-of-the-money Put.

Andrzej Kiedrowicz
Poland Branch Director
Easy Forex Trading Ltd.