Zwiększona zmienność na rynkach przed jutrzejszą publikacją raportu NFP

Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter

kiedrowicz.andrzej.01.250x166Euro (EUR) kontynuuje rajd z wcześniejszych dni, osiągając dwuletnie maksimum na poziomie 1.3703 wobec dolara amerykańskiego (USD). Wartość wspólnej waluty wzrosła po tym jak amerykańska agencja ratingowa Fitch umieściła USA na negatywnej liście obserwacyjnej.

Na dzisiaj zaplanowana jest publikacja raportu „US Existing Home Sales”, którego gorsze dane niż sprzedaż 5.31mln mieszkań może popchnąć parę wyżej.

Dolar australijski (AUD) kontynuuje swój zwyżkowy trend, zyskując ponad 260 pipsów w ubiegłym tygodniu. „Aussie” po dotknięciu najwyższej wartości od maja 2013 r. na poziomie 0.9678, może znaleźć przeszkodę przy próbie przełamania powyżej jego nowego oporu na poziomie 0.9680.

Akcje

Indeksy amerykańskie wzrosły osiągając rekordowe poziomy w ubiegłym tygodniu. USA 500 (SPI) wzrósł do rekordowego poziomu 1739 w piątek, po tym jak Kongresowi USA udało się zawrzeć porozumienie w ostatnią środę.

Towary

Ropa naftowa (WTI) notowana jest około poziomu 100.00. Dzisiaj zostanie opublikowany raport dotyczący zmiany zapasów ropy naftowej w USA w ubiegłym tygodniu, którego prognoza wynosi 3,4 mln zapasów baryłek.

Para dnia i Opcje FX

Złoto (XAU) zyskało ponad 120 dolarów amerykańskich w ubiegłym tygodniu osiągając poziom 1328 USD za uncję. Szlachetny metal obecnie konsoliduje w obszarze 1311 – 1329, czekając na jutrzejszą dużą publikację raportu o zatrudnieniu w sektorze pozarolniczym (NFP).

Inwestorzy powinni chronić swoje pozycje w przypadku ruchu w obu kierunkach poprzez zakup długich strategii (kupno opcji at-the-money „CALL” oraz „PUT’) na parze XAUUSD co ograniczy ryzyko do wpłaconej premii.

Andrzej Kiedrowicz,
Poland Branch Manager,
Easy-Forex Trading Ltd.