ZUS zapłaci max. 242 mln zł Comarch na wsparcie i obsługę systemu IT

ZUS zapłaci max. 242 mln zł Comarch na wsparcie i obsługę systemu IT
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Konsorcjum firm Comarch Polska i Comarch zawarło z Zakładem Ubezpieczeń Społecznych (ZUS) umowy na usługę wsparcia, eksploatacji i utrzymania kompleksowego systemu informatycznego KSI ZUS z wynagrodzeniem, które nie przekroczy 242 mln zł, poinformowała spółka.

Po okresie przejściowym #Comarch będzie odpowiedzialny za utrzymaniem systemu #ZUS przez kolejne cztery lata @Comarch_Finanse

„Przedmiotem umowy jest świadczenie przez konsorcjum na rzecz ZUS usług utrzymaniowych, serwisowych i dodatkowych dla systemu KSI ZUS oraz pełnienie roli integratora KSI ZUS w zakresie i na zasadach określonych w umowie. Łączna wysokość wynagrodzenia należnego konsorcjum z tytułu realizacji przedmiotu umowy nie przekroczy kwoty brutto w wysokości 242 033 004 zł” – czytamy w komunikacie.

Po okresie przejściowym Comarch będzie odpowiedzialny za utrzymaniem systemu przez kolejne cztery lata, podano także.

Comarch przejmie usługi od obecnego dostawcy

„Wraz z podpisaniem umowy rozpoczyna się okres przejściowy, w czasie którego przygotowana zostanie i uzgodniona z ZUS koncepcja przejęcia zadań, według której Comarch będzie przejmował usługi od obecnego dostawcy, a rozpoczęcie świadczenia usług nastąpi najpóźniej 12 miesięcy od dnia zawarcia umowy” – czytamy również w komunikacie.

Umowa wygasa również z chwilą wyczerpania limitu wynagrodzenia brutto należnego konsorcjum, dodano również.

Łączna wysokość kar umownych naliczonych z tytułów wskazanych w umowie nie może przekroczyć 50% wynagrodzenia brutto, dodano.

Comarch informował w połowie listopada ub.r. o wyborze jako najkorzystniejszej w przetargu ZUS na usługi wsparcia i utrzymania systemu informatycznego.

Comarch S.A. specjalizuje się w projektowaniu, wdrażaniu oraz integracji zaawansowanych systemów informatycznych, narzędzi programistycznych, narzędzi i infrastruktur sieciowych. Spółka jest notowana na GPW od 1999 r. Jej skonsolidowane przychody wyniosły 1,1 mld zł w 2017 r.

Źródło: ISBnews