Zofia Paryła

Zofia Paryła
Fot. Grupa Lotos
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter

Prezes Zarządu

Grupa LOTOS S.A.

Prezes Zarządu Grupy LOTOS S.A. XI kadencji od 28 maja 2021 r. Wcześniej stanowisko to obejmowała od 7 grudnia 2020 roku, wchodząc w skład Zarządu X kadencji. Decyzją Rady Nadzorczej w okresie od 12 listopada 2020 do 7 grudnia 2020 pełniła natomiast obowiązki prezesa Zarządu. Wcześniej, od 25 lipca 2019, pełniła funkcję wiceprezesa Zarządu ds. finansowych.

Absolwentka Executive Master of Business Administration (MBA) organizowanych przez Apsley Business School w Londynie oraz Collegium Humanum – Szkołę Główną Menedżerską w Warszawie. Posiada tytuł magistra Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie będąc absolwentem Wydziału Zarządzania na kierunku rachunkowość.

Karierę zawodową rozpoczęła w 1985 roku w Krajowej Państwowej Komunikacji Samochodowej w Krakowie. W latach 1997 – 2017 związana z sektorem prywatnym, w tym w latach 2010 – 2017 na stanowisku głównej księgowej. Przez 2 lata pełniła funkcję wiceprezesa Zarządu w Energa Centrum Usług Wspólnych Sp. z o.o.

Posiada liczne certyfikaty z zakresu zarządzania, księgowości i rachunkowości, jak również certyfikat uzyskania kwalifikacji wykształcenia dla kandydatów na członków organów nadzorczych spółek z udziałem Skarbu Państwa.

Posługuje się językiem angielskim oraz językiem rosyjskim.

Źródło: Grupa LOTOS S.A.