Znamy wyniki IX edycji konkursu „Urząd Skarbowy Przyjazny Przedsiębiorcy“

Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter

wojew.dolnoslaskie.100x21 czerwca podczas uroczystej gali w siedzibie Business Center Club przedstawiciele wybranych urzędów skarbowych odebrali nagrody w ramach corocznego konkursu "Urząd Skarbowy Przyjazny Przedsiębiorcy". Lista wyróżnionych prezentuje 61 pozycji, z czego tę najwyższą zajmuje Dolnośląski Urząd Skarbowy we Wrocławiu, który nagrodzony został już po raz szósty. Laureaci odebrali gratulacje z rąk prezesa BCC Marka Goliszewskiego oraz wiceministra finansów Andrzeja Parafianowicza.

Konkurs ma charakter otwarty i niekomercyjny, prowadzony jest od 2003 roku. Organizatorami jest BCC oraz Ministerstwo Finansów. Wyłanianie laureatów ma charakter ankietowy. Przedsiębiorcy, którzy prowadzą działalność gospodarczą każdego roku wypełniają ankiety, w których oceniają swoje urzędy skarbowe.

Konkurs ma na celu promowanie wysokich standardów obsługi klienta oraz profesjonalizmu i życzliwości w kontaktach z przedsiębiorcami. Efektem takiego działania ma być terminowe i odpowiedzialne rozliczanie się z podatków.

Wiceminister Andrzej Parafinowicz podczas podsumowania wyników konkursu powiedział: „Oceny urzędów dokonali przedsiębiorcy korzystający na co dzień z naszych usług, dlatego tak cenne jest to wyróżnienie. (…) Cieszy mnie, że lista nagrodzonych jest zróżnicowana, bo to oznacza, że urzędy wcześniej wyróżniane nie spoczywają na laurach, a inne starają się o poprawę jakości świadczonych usług i zdobywają uznanie.

Wszystkie wyrożnione urzędy otrzymują tytuł „Urząd Skarbowy Przyjazny Przedsiębiorcy – 2011” i mogą się nim posługiwać do czasu rozstrzygnięcia kolejnej edycji konkursu.

Lista wyróżnionych urzędów – pobierz