ING Lease: zmiany w zarządzie

ING Lease: zmiany w zarządzie
Logo ING Banku Śląski Fot. Materiały prasowe
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
14 maja Rada Nadzorcza ING Lease (Polska) Sp. z o.o. podjęła uchwałę o nominacjach na stanowiska Wiceprezesów Zarządu spółki. Z dniem 1 czerwca 2021 roku stanowisko Wiceprezesa odpowiedzialnego za Pion Handlowy obejmie Marcin Sobczak. Natomiast z dniem 1 lipca 2021 roku stanowisko Wiceprezesa odpowiedzialnego za Pion Rozwoju Biznesu i Obsługi Klienta obejmie Arkadiusz Kuczera.

Marcin Sobczak posiada ponad 20-letnie doświadczenie w branży finansowej, w tym w obszarze leasingu, gdzie przez ostatnie 15 lat z sukcesem realizował plany biznesowe. Jest związany z Grupą ING od 2010 roku. Karierę zawodową rozpoczął na stanowisku Starszego Doradcy Klientów Korporacyjnych w Biurze Leasingu we Wrocławiu. Następnie objął stanowisko Dyrektora Biura Leasingu w Krakowie. Od 2017 roku zarządzał Departamentem Klientów Korporacyjnych.

Czytaj także: Ewa Łuniewska na czele polskiej branży leasingowej >>>

Arkadiusz Kuczera zrealizował wiele innowacyjnych projektów m.in. rozwinął rozpoznawalną markę ING Księgowość oraz zbudował efektywny model operacyjny, wykorzystujący robotyzację oraz nowoczesne technologie chmurowe. Rozpoczął pracę w ING w 2002 roku w Departamencie Controllingu. Następnie realizował kluczowe projekty z zakresu business intelligence oraz rozwoju oferty beyond banking. Od 2012 roku pełni funkcję Wiceprezesa spółki ING Usługi dla Biznesu, którą współtworzył.

Źródło: ING Lease Polska