Zmiany kadrowe w Billon. Firma szykuje się do ekspansji

Zmiany kadrowe w Billon. Firma szykuje się do ekspansji
Anand Phanse i Agnieszka Gotlibowska-Horoszczak Fot. Billon
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Billon Group Ltd. informuje, że Rada Dyrektorów spółki powołała w dniu 9 stycznia 2019 r. Agnieszkę Gotlibowską-Horoszczak w skład Rady jako jej nową przewodniczącą. Dotychczasowy przewodniczący David Putts objął nowe stanowisko Chief Growth Officer. Rada zdecydowała również, że Anand Phanse, dotychczasowy tymczasowy CFO spółki, obejmie na stałe to stanowisko.

Decyzje kadrowe są związane ze spodziewaną ekspansją #Billon i nowymi wdrożeniami biznesowymi w różnych krajach i sektorach rynku w 2019 r.

Decyzje te są związane ze spodziewaną ekspansją firmy i nowymi wdrożeniami biznesowymi w różnych krajach i sektorach rynku w 2019 r.

– Z wielką przyjemnością obejmuję stanowisko przewodniczącej Rady Dyrektorów Billona, firmy, którą pośrednio wspierałam przez wiele lat – skomentowała Agnieszka Gotlibowska-Horoszczak. – Firma odniosła wielki sukces, będąc wierną pierwotnej wizji jedynej zgodnej z regulacjami platformy blockchain i DLT. Pozwoliło to nam wspólnie z dużymi klientami biznesowymi rozpocząć projekty, w których wdrożeniu pomogą moje umiejętności i doświadczenie. Jako prawniczka korporacyjna widzę, jak blockchain pomaga chronić i egzekwować prawa uczestników cyfrowej gospodarki, zwłaszcza przy wymianie wartości, zarządzaniu wrażliwymi dokumentami i ochronie praw IP – dodała.

Anand Phanse jest związany z Billonem od końca 2017 r. Pomagał zarządowi spółki jako trener innowacji biznesowych w ramach programu Horizon 2020, a także jako doradca. Jako Chief Financial Officer będzie odpowiedzialny za strategię finansową grupy Billon i zarządzanie finansami, w tym pozyskiwanie kapitału.

Anand powiedział: – Odkąd poznałem Billon, jestem pod wielkim wrażeniem platformy DLT stworzonej przez ten zespół. Chcę pogratulować postępu osiągniętego w ostatnim roku. Billon przeszedł z etapu rozwoju technologii do wdrożeń komercyjnych. Potwierdza to szybko rosnąca liczba partnerów biznesowych, którzy używają aplikacji zbudowanych na tej platformie. Cieszę, że w tym kluczowym momencie mogę dołączyć do zespołu Billon i pomóc w jego światowej ekspansji, zapewniając mu podstawę finansową.

Czytaj także: David Putts powołany na stanowisko Chief Growth Officer w Billon Group >>>

Kim jest Agnieszka Gotlibowska-Horoszczak?

Agnieszka Gotlibowska-Horoszczak w swojej praktyce prawniczej specjalizuje się w prawie medialnym i telekomunikacyjnym. Zdobyła doświadczenie w polskich i międzynarodowych firmach prawniczych. Kierowała też działem biznesowym i prawnym Viacom International Media Networks w Polsce. Ostatnio była szefową działu prawnego w jednej z największych polskich spółek medialnych.

Kim jest Anand Phanse?

Anand był członkiem zarządów i doradcą kilku szybko rozwijających się przedsiębiorstw. Ostatnio pracował jako partner i dyrektor inwestycyjny w firmie Fjord Capital, gdzie odpowiadał m.in. za rundę finansowania Tesla Motors. Otrzymał tytuł Global Leadership Fellow na Światowym Forum Ekonomicznym. Jest trenerem innowacji w biznesie w programie UE Horizon 2020. Jego zasadami w biznesie są stabilne wyniki finansowe przy zapewnieniu miejsca w czołówce technologicznego rozwoju i tworzeniu innowacji wspólnie z klientami.

Źródło: Billon