Złoto zyskuje przez wzrost napięcia na Ukrainie

Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter

kiedrowicz.andrzej.250x376Euro (EUR) straciło wcześniejsze zyski i spadło do poziomu 1.3159 w stosunku do dolara amerykańskiego (USD). Wspólna waluta pozostaje niepewna ponieważ dane z USA okazały się lepsze niż oczekiwano, co umocniło pozycję dolara. Dzisiaj zostanie ogłoszony roczny wskaźnik inflacji CPI w Strefie Euro, a jego spekulowany poziom wynosi 0.3%. Euro potrzebuje publikacji bardzo dobrych danych, żeby umocnić swoją pozycję.

Dolar amerykański (USD) kontynuuje swój spadkowy trend w stosunku do jena japońskiego (JPY), ponieważ napięcie pomiędzy Rosją a Ukrainą nie słabnie, co sprawia, że rośnie zainteresowanie inwestorów bezpiecznymi aktywami.

Akcje

Indian 50 (IND) odnotował swoje nowe maksimum na poziomie 8026 dolarów amerykańskich. Indeks odbył swój największy rajd w ciągu ostatniego miesiąca i zyskuje na wartości nieprzerwanie od prawie siedmiu miesięcy.

Towary

Ropa naftowa (WTI) odbyła wczoraj swój rajd i zyskała na wartości odbijając się z poziomu 93.44 aż do poziomu 94.82 dolarów amerykańskich. Surowce energetyczne zyskują na wartości, ponieważ amerykańska gospodarka rozwija się, zwiększając tym samym popyt na ropę.

Para dnia i Opcje FX

Złoto (XAU) wzrosło do swojego tygodniowego maksimum na poziomie 1296 dolarów amerykańskich za uncję, ponieważ napięcie geopolityczne na Ukrainie zwiększyło wśród inwestorów popyt na bezpieczne aktywa.

Inwestorzy w opcje mogą rozważyć utworzenie strategii byka (Bull Call Spread) na parze XAUUSD i zyskać, jeśli notowania pary będą kontynuowały swój zwyżkowy trend, ograniczając ryzyko do wpłaconej premii. Strategię byka można utworzyć kupując opcje in-the-money Call przy jednoczesnej sprzedaży opcji out-of-the-money Call.

Andrzej Kiedrowicz
Poland Branch Director
Easy Forex Trading Ltd.