Złoto zyskuje na wartości dzięki wzrostowi popytu z Indii

Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter

kiedrowicz.andrzej.250x376Euro (EUR) utrzymuje poziom około 1.2940 w stosunku do dolara amerykańskiego (USD). Wspólna waluta odbiła się ze swojego 14-miesięcznego minimum po lepszych niż oczekiwano danych dotyczących produkcji przemysłowej w USA  oraz przed jutrzejszą konferencją prasową FOMC.

Dolar australijski (AUD) spadł do swojego 7-miesięcznego minimum na poziomie 0.8983 w stosunku do dolara amerykańskiego (USD). „Aussie” spadł poniżej swojego psychologicznego poziomu 0.9000 i sygnalizuje dalsze spadki. Bank Rezerwy Australii (RBA) może podnieść poziom stóp procentowych na początku 2015 roku.

Akcje

Indeksy azjatyckie osiągnęły niższe wartości po tym jak wskaźniki zasygnalizowały, że indeksy wzrosły szybciej niż oczekiwano. Indeks China 50 (CNX) spadł do poziomu 7224, Japan 225 (NKI) do poziomu 15761, a Australian 200 (ASX) do swojego miesięcznego minimum na poziomie 5439.

Towary

Ropa naftowa (WTI) odbiła się ze swojego niskiego poziomu 90.74 do poziomu 93.00 dolarów amerykańskich za baryłkę. Ropa naftowa zyskała na wartości przed publikacją raportu dotyczącego jej zapasów, ponieważ prognozowany jest silny popyt na ropę.

Para dnia i Opcje FX

Złoto (XAU) odbiło się ze swojego 9-miesięcznego minimum na poziomie 1225 do poziomu 1238 dolarów amerykańskich za uncję. Szlachetny metal odzyskał część swoich strat dzięki zwiększeniu się popytu na złoto w Indiach, które są drugim co do wielkości konsumentem tego towaru na świecie.

Inwestorzy w opcje powinni tworzyć strategię długiego stelaża (Long Straddle) na parze XAUUSD i korzystać, jeśli para będzie poruszała się w którymkolwiek kierunku, przy jednoczesnym ograniczeniu ryzyka do wpłaconej premii. Long Straddle tworzy się poprzez zakup opcji Call oraz Put.

Andrzej Kiedrowicz,
Poland Branch Director,
Easy Forex Trading Ltd.