Złoto zyskuje dzięki napięciom na Ukrainie

Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter

kiedrowicz.andrzej.250x376Euro (EUR) osiągnęło niższe wartości podczas sesji azjatyckiej i obecnie notowane jest blisko poziomu 1.3822 w stosunku do dolara amerykańskiego (USD). Wszystko wskazuje na to, że ten tydzień może być bardzo zmienny, ponieważ spotkanie FOMC zaplanowane jest na środę, a na piątek raport dotyczący zatrudnienia w sektorze pozarolniczym.

Dolar amerykański (USD) spadł do poziomu 101.95 wobec jena japońskiego (JPY), osiągając w ten sposób tygodniowe minimum. Jen kontynuuje wzrost wartości, kiedy inwestorzy przesuwają się w kierunku bezpiecznych aktywów z powodu napięć na Ukrainie.

Akcje

Akcje azjatyckiej tracą na wartości kolejny dzień z rzędu, kiedy Hong Kong 40 (HSX) osiągnął swoje minimum na poziomie 21825, a Japan 225 (NKI) spadł do poziomu 14247. Akcje azjatyckie straciły, ponieważ inwestorzy rozważają zyski przedsiębiorstw.

Towary

Miedź (CPR) osiągnęła dwumiesięczne maksimum na poziomie 3.137 centów, ponieważ popyt z Chin pomógł cenom towarów osiągnąć wyższe wartości.

Para dnia i Opcje FX

Złoto (XAU) odbyło rajd wzrastając do poziomu 1306 dolarów amerykańskich za uncję, w związku z eskalacją napięć na Ukrainie.

Złoto może kontynuować swój rajd w najbliższym czasie, dlatego inwestorzy w opcje powinni tworzyć spread byka (Bull Call Spread) na parze XAUUSD. Bull Put Spread tworzy się poprzez zakup opcji at-the-money Call oraz sprzedaż opcji out-of-the-money Call.

Andrzej Kiedrowicz,
Poland Branch Director,
Easy Forex Trading Ltd.