Złoto wzrasta przez pierwsze naloty USA na Syrię

Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter

kiedrowicz.andrzej.250x376Euro (EUR) nie dało rady przełamać się powyżej swojego poziomu wsparcia 1.2900 i powróciło do poziomu 1.2838 w stosunku do dolara amerykańskiego (USD). Wspólna waluta odbiła się ze swojego rocznego minimum dzięki sygnałom o nierównym wzroście amerykańskiej gospodarki, które wywołały spekulacje, że Fed może nie podnieść poziomu stóp procentowych przed połową 2015 roku.

Dolar amerykański (USD) spadł do poziomu 108.24 w stosunku do jena japońskiego (JPY). Jen zyskał na wartości, ponieważ USA rozpoczęło pierwsze naloty na Syrię, a raport dotyczący sprzedaży nowych domów w USA okazał się gorszy niż przypuszczano. To wszystko spowodowało, że rośnie popyt na bezpieczne aktywa.

Akcje

Europejskie akcje mocno straciły na wartości. Prześwietlając ich wartości, indeks Germany 30 (DAX) spadł do poziomu 9571, UK 100 (FTS) spadł do 6618, a EU Stocks 50 (ESX) do poziomu 3188.

Towary

Ropa naftowa (WTI) zyskała na wartości odbijając się z niskiego poziomu 90.76 do poziomu 92.07 dolarów amerykańskich za baryłkę. Cena ropy wzrosła, ponieważ dzisiejsza publikacja jej zapasów prognozowana jest zaledwie na poziomie  0,7 mln baryłek zapasów.

Para dnia i Opcje FX

Złoto (XAU) odbiło się z niskiego poziomu 1214 do poziomu 1236 dolarów amerykańskich za uncję. Złoto zyskuje na wartości przez wzrost napięcia na Bliskim Wschodzie, które zwiększa popyt na szlachetny metal. Złoto obecnie notowane jest około poziomu 1223 i inwestorzy w opcje powinni kupować opcje Call na parze XAUUSD oraz korzystać, jeśli para będzie dalej wzrastała przez te napięcie geopolityczne, przy jednoczesnym ograniczeniu ryzyka do wpłaconej premii.

Andrzej Kiedrowicz,
Poland Branch Director,
Easy Forex Trading Ltd.