Złoto traci, ponieważ słabną napięcia na Ukrainie i na Bliskim Wschodzie

Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter

kiedrowicz.andrzej.500x751Euro (EUR) wzrosło do poziomu 1.3432 po czym spadło do poziomu 1.3399 w stosunku do dolara amerykańskiego (USD).

Wspólna waluta jest pod presją, gdyż  Europejski Bank Centralny (ECB) zachował stopy procentowe na tym samym poziomie, czyli 0.15%. Prezes ECB powiedział, że będą utrzymywać niski poziom stóp procentowych dopóki inflacja nie wzrośnie. Powiedział też, że sankcje pomiędzy Europą a Rosją mają większy wpływ na Strefę Euro niż na inne części świata.

Dolar amerykański (USD) wzrósł dzisiaj rano do poziomu 102.21 w stosunku do jena japońskiego (JPY). Jen spadł po tym, jak osłabły niepokoje o napięcie pomiędzy Ukrainą a Rosją. Dziś zostanie ogłoszony roczny wskaźnik inflacji PPI, a jego prognozowany poziom wynosi 4.4%.

Akcje

Amerykańskie akcje zyskały na wartości, gdy napięcie geopolityczne opadło, a inwestorzy obecnie szukają bardziej ryzykownych  aktyw. Indeks US 500 (SPI) wzrósł do poziomu 1927, US 30 (DOW)  do poziomu 16509, a notowania US Tech (NDQ) wzrosły do poziomu 3883.

Towary

Pszenica (WHT) spadła do poziomu 543.38 dolarów amerykańskich, gdyż inwestorzy spekulują o wzroście jej ceny, w związku z obawami, że zapasy tego towaru w magazynach nad Morzem Czarnym mogą być opustoszałe.

Para dnia i Opcje FX

Złoto (XAU) spadło dziś rano do poziomu 1305 dolarów amerykańskich, kiedy inwestorzy oceniali poziom napięcia geopolitycznego.

Inwestorzy w opcje mogą rozważyć utworzenie strategii Back Spread Strategy z opcjami Puts na parze XAUUSD i zyskać, jeśli para straci na wartości, ograniczając ryzyko do wpłaconej premii.  Strategię Back Spread Strategy z opcjami  Puts można utworzyć sprzedając opcje at-the-money Puts przy jednoczesnym zakupie opcji out-of-the-money Puts w podwójnej ilości.

Andrzej Kiedrowicz
Poland Branch Director
Easy Forex Trading Ltd.