Złoto spada do ośmiomiesięcznego minimum

Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter

kiedrowicz.andrzej.250x376Euro (EUR) utrzymało wczoraj swój poziom 1.2922 w stosunku do dolara amerykańskiego (USD). Szef Europejskiego Banku Centralnego (ECB) Draghi oznajmił w trakcie swojego wczorajszego przemówienia w Mediolanie, że aby pobudzić kredytowanie i zredukować rozpad systemu bankowego, banki muszą mieć swobodny przepływ pieniędzy pomiędzy europejskimi państwami. Dzisiaj zostanie ogłoszony raport o produkcji przemysłowej w Strefie Euro, inwestorzy spekulują o poprawie jego danych.

Dolar amerykański (USD) kontynuuje swój trend „byka” w stosunku do jena japońskiego (JPY) osiągając tym samym swoje nowe sześcioletnie maksimum na poziomie 107.38. Jen pozostaje pod presją w oczekiwaniu na dzisiejsze przemówienie Kurody, szefa Banku Japonii (BoJ), na temat przyszłości japońskiej gospodarki. Dzisiaj zostanie ogłoszony także miesięczny indeks cen detalicznych USA oraz amerykańska ocena nastrojów konsumenckich. Inwestorzy spekulują o wzroście obu wskaźników.

Akcje

Amerykańskie akcje zyskały wczoraj na wartości. Indeks US 500 (SPI) zyskał dzięki koncernom energetycznym, zamykając swoją sesję na poziomie 1996, US 30 (DOW) spadł do poziomu 17042, a US Tech wzrósł do poziomu 4095, ponieważ notowania Apple utrzymują swój zwyżkowy trend od czasu prezentacji nowego sprzętu tego producenta.

Towary

Ropa naftowa (WTI) spadła z poziomu 91.69 do poziomu 90.43, osiągając swoje nowe czternastomiesięczne minimum, po czym odbiła się wczoraj do poziomu 93.42, ponieważ inwestorzy spekulują o zmniejszeniu zapasów tego surowca.

Para dnia i Opcje FX

Złoto (XAU) sięgnęło dzisiaj swojego nowego ośmiomiesięcznego minimum na poziomie 1232. Ten metal szlachetny stracił na wartości w związku ze spekulacjami o wcześniejszym podwyższeniu poziomu amerykańskich stóp procentowych. Popyt na złoto osłabł, czyniąc z niego alternatywną inwestycję. Inwestorzy w opcje mogą rozważyć zakup opcji Call na parze XAUUSD i zyskać, jeśli notowania pary wzrosną, ograniczając ryzyko do wpłaconej premii.

Andrzej Kiedrowicz,
Poland Branch Director,
Easy Forex Trading Ltd.