Zatrudnienie w sektorze pozarolniczym może popchnąć dolara wyżej

Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitterkiedrowicz.andrzej.01.150x225Euro (EUR) zyskało na wartości po wczorajszej konferencji prasowej Mario Draghiego i obecnie utrzymuje zakres około 1.3666 w stosunku do dolara. Euro może odwrócić wczorajsze zyski po mocniejszych danych na temat zatrudnienia pochodzących z USA. Fed może rozpocząć ograniczenie wcześniej jeśli okaże się, że bezrobocie mocno spadło.

Dolar amerykański (USD) odzyskał część strat wobec jena japońskiego. Para osiągnęła poziom 102.12 przed dzisiejszą publikacją raportu dotyczącego zatrudnienia w sektorze pozarolniczym w USA. Dolar może umocnić się, jeśli raport pokaże ponad prognozowane 180 tys. dzisiaj po południu.

Akcje

USA 500 (SPI) zakończył dwudniowy spadek po publikacji raportu ADP, która miała miejsce w środę. Indeks obecnie notowany jest powyżej poziomu 1787 i oczekuje publikacji raportu zatrudnianiu w sektorze pozarolniczym, która może wyznaczyć jego przyszły kierunek.

Towary

Ropa naftowa (WTI) obecnie notowana jest na poziomie 97.30 dolarów amerykańskich za baryłkę. Ropa będzie testowała dzisiaj swój opór na poziomie 97.95, ewentualnie ma wsparcie na poziomie 97.00 i 96.30.

Para dnia i Opcje FX

Złoto (XAU) może doświadczyć dzisiaj bardzo dużej zmienności w związku z publikacją raportu zatrudnienia w sektorze pozarolniczym w USA. Szlachetny metal obecnie notowany jest na poziomie 1229.

Inwestorzy powinni tworzyć strategie długiego stelaża (Long Straddle) na złocie, aby skorzystać z dużej zmienności dzisiaj po południu. Long Straddle tworzy się poprzez zakup opcji at-the-money Call oraz opcji at-the-money Put na złocie i w ten sposób korzystać ze wzrostu lub spadku ceny szlachetnego metalu.

Andrzej Kiedrowicz,
Poland Branch Manager,
Easy-Forex Trading Ltd.