Żabka rozszerza współpracę z Paysafe, wspólnie zaoferują płatności gotówkowe online

Żabka rozszerza współpracę z Paysafe, wspólnie zaoferują płatności gotówkowe online
Źródło: https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=84664890
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Platforma płatnicza Paysafe rozszerza współpracę z polską siecią handlową Żabka, posiadającą ponad 7 700 sklepów typu convenience na terenie całej Polski.

Teraz Żabka będzie stanowić punkt płatniczy dla internetowego rozwiązania gotówkowego firmy Paysafe – Paysafecash. Jest to alternatywna metoda płatności dedykowana klientom, którzy chcą używać gotówki do łatwego i bezpiecznego zasilania wirtualnego portfela, wpłat na konto bankowe lub do płacenia za produkty i usługi online. Umożliwia też dokonywanie transakcji w sieci osobom nieposiadającym karty debetowej lub kredytowej oraz takim, które nie chcą ich używać do operacji online ze względów bezpieczeństwa. Sieć sklepów korzysta już z technologii prepaid eCash firmy Paysafe – paysafecard.

Jak działa Paysafecash?

Paysafecash jest łatwy w użyciu i bezpłatny:

  1. Klient wybiera Paysafecash jako metodę płatności w aplikacji bankowej, portfelu cyfrowym lub u dostawcy usług online i otrzymuje kod kreskowy Paysafecash na dokładną kwotę.
  • Kod kreskowy może być wydrukowany, udostępniony przez e-mail lub SMS, albo zapisany w mobilnym portfelu na smartfonie.
  • Dzięki funkcji wyszukiwania online w przeglądarce oraz w aplikacji Paysafecash klient z łatwością znajdzie najbliższy sklep Żabka. Sprzedawca zeskanuje kod kreskowy, a następnie kupujący dokona płatności.
  • Dostawca usług online przetwarza transakcję bezpośrednio po dokonaniu płatności. Paysafecash nie wymaga danych konta bankowego klienta ani jego karty kredytowej, a co najważniejsze, cały proces jest bezpieczny.

Paysafecash to obecnie największa sieć płatności gotówkowych online na całym świecie, która została uruchomiona po raz pierwszy w czerwcu 2018 roku. Program dostępny jest w prawie 30 krajach i w ponad 200 000 punktach płatniczych. W Polsce Paysafecash został zintegrowany tak, aby ułatwić wpłaty gotówkowe w popularnych challenger bankach – Monese i bunq. System umożliwia również płatności gotówkowe online przy spłacie kredytu czy kupnie ubezpieczenia, dzięki współpracy z polską firmą fintechową Provema. Od niedawna przez Paysafecash można też doładować gotówką wirtualny portfel ZEN.com.

Czytaj także: Paysafe i ZEN.COM łączą płatności gotówką z bankowością cyfrową >>>

– W Polsce utrzymuje się popyt na płatności gotówkowe. Cieszymy się, że możemy wspierać Paysafe w jego staraniach, mających na celu dostarczenie korzyści płynących z systemu płatności eCash i Paysafecash naszym klientom, którzy mają potrzeby dokonywania transakcji online. Sklepy Żabka są świetnie zlokalizowane, co przełoży się na zwiększenie dostępności punktów płatniczych oraz wpłynie na wygodę korzystania z tego rozwiązania – mówi Przemysław Tomaszewski, Dyrektor ds. Sprzedaży i Rozwoju Usług w Żabka Polska.

– W związku z rosnącą liczbą usług świadczonych online, chcemy zapewnić konsumentom preferującym gotówkę oraz osobom poszukującym bezpiecznych rozwiązań, dostęp do cyfrowych usług finansowych. Nasze systemy eCash zapewniają łatwą i bezpieczną możliwość dokonywania transakcji online, opartych na gotówce. Współpraca z Żabką pozwala nam dotrzeć do jeszcze większej liczby klientów w całej Polsce, którzy na co dzień operują gotówką lub nie chcą dzielić się swoimi danymi finansowymi w sieci – dodaje Udo Müller, CEO działu eCash w Paysafe.

Źródło: Paysafe Ltd., Żabka