Yellen zaskoczyła wskazując na podwyżkę stóp procentowych

Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter

kiedrowicz.andrzej.250x376Euro (EUR) spadło do poziomu 1.3825 z poziomu 1.3919 podczas wczorajszego posiedzenia FOMC.

Ograniczenie QE jest kontynuowane trzeci miesiąc, a szefowa Fed, Janet Yellen oświadczyła, że w przyszłym roku możliwa jest potencjalna podwyżka stóp procentowych.

Dolar amerykański (USD) zyskał na wartości w stosunku do jena japońskiego (JPY), po wypowiedzi Yellen o podwyżce stóp procentowych. Para przesunęła się z poziomu 101.50 powyżej poziomu 102.63 podczas ostatniej nocy, a podczas dzisiejszego tradingu utrzymuje poziom powyżej 102.20.

Akcje

UK 100 (FTS) śledzi odbicie giełd amerykańskich, po spadku wywołanym oświadczeniem FOMC na temat stóp procentowych. Brytyjski benchmark spadł do poziomu 6463 przed korektą do poziomu 6486 przed zamknięciem wczorajszej sesji.

Towary

Ropa naftowa (WTI) kontynuuje swój rajd zyskując poziom ponad 99.45 dolarów za baryłkę. Cena energii była testowana w tym tygodniu po aneksji rosyjskiej na Krymie, ponieważ globalne zależności energii są przeszacowane.

Para dnia i Opcje FX

Zgodnie z oczekiwaniami złoto (XAU) kontynuuje swój spadek od początku tygodnia. Szlachetny metal nadal znajduje się pod presją, a po wczorajszym posiedzeniu FOMC dotknął poziomu 1326 przed korektą do poziomu 1330 dzisiaj w nocy. Złoto straciło na wartości ponad sześćdziesiąt dolarów w ciągu ostatniego tygodnia.

Inwestorzy powinni tworzyć spread niedźwiedzia (Bear Put Spread), który tworzy się poprzez zakup opcji at-the-money Put oraz sprzedaż opcji out-of-the-money Put.

Andrzej Kiedrowicz
Poland Branch Director
Easy Forex Trading Ltd.