Wzrasta zmienność przed „minutami” FOMC

Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter

kiedrowicz.andrzej.01.250x166Euro (EUR) kontynuuje swój rajd dotykając dwutygodniowego maksimum na poziomie 1.3576 w stosunku do dolara amerykańskiego (USD). Wspólna waluta zyskała po wczorajszych słowach Bena Bernanke, prezesa Fed, że główna stopa procentowa nadal może utrzymywać się blisko zera, nawet jeśli skończą się środki stymulacyjne.

Dolar amerykański (USD) odbił się z poziomu 99.56 do poziomu 100.25 wobec jena japońskiego (JPY). Jen odzyskał część swoich strat wczoraj, po wypowiedzi Fed o utrzymaniu polityki akomodacyjnej. Para obecnie utrzymuje się około poziomu 100.00 przed publikacjami ważnych danych dla USA, które będą miały miejsce dzisiaj o godz. 14:30.

Akcje

GER 30 (DAX) spadł z rekordowego poziomu 9256 do poziomu 9163. Indeks stracił grunt pod nogami po publikacji indeksu niemieckiego instytutu ZEW, który okazał się gorszy od oczekiwań, co wskazuje na to, że europejska gospodarka pozostaje niepewna.

Towary

Ropa naftowa (WTI) porusza się między zyskiem a stratą i obecnie notowana jest około poziomu 94.20 dolarów amerykańskich za baryłkę. Dzisiaj poznamy raport dotyczący zapasów ropy naftowej, którego prognozy wskazują -0,2 milionów zapasów baryłek.

Para dnia i Opcje FX

Srebro (XAG) dotknęło niskiego poziomu 20.1938 dolarów amerykańskich, czyli najniższej wartości od sierpnia. Metal utrzymuje swój „niedźwiedzi” trend pomimo konsolidacji podczas kilku ostatnich dni. Oczy wszystkich inwestorów skierowane są na dzisiejsze „minuty” FOMC, które będą miały miejsce o godz. 20:00.

Traderzy powinni tworzyć “Long Straddle” na parze XAGUSD, dopóki zmienność podnosi się na rynku, co pozwoliłoby im na zysk przy ruchach w obu kierunkach. “Long straddle” tworzy się poprzez zakup opcji at-the-money “Call” i “at-the-money “Put”, co ogranicza ryzyko straty do wpłaconej premii i pozwala na zysk przy dużych ruchach na rynku.

Andrzej Kiedrowicz,
Poland Branch Manager,
Easy-Forex Trading Ltd.