Wykład dla studentów seniorów w ESBANKU Banku Spółdzielczym

Wykład dla studentów seniorów w ESBANKU Banku Spółdzielczym
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Finanse seniora - to jeden z pierwszych tematów, z jakim zapoznają się Studenci Radomszczańskiego Uniwersytetu III Wieku przy SAN w Radomsku w nowym roku akademickim. Wykład prowadzony przez pracowników ESBANKU Banku Spółdzielczego odbył się 18 października 2017 r. w głównej siedzibie Banku.

Było ogólnie o sektorze bankowym, o czynnikach wyboru zaufanej instytucji finansowej oraz dopasowanego do indywidualnych potrzeb konta bankowego. Było też o płatnościach bezgotówkowych, bezpiecznym korzystaniu z kart płatniczych i bankowości elektronicznej. Wykład łączył teorię z praktycznymi wskazówkami oraz poradami konsumenckimi. W spotkaniu ze studentkami Radomszczańskiego Uniwersytetu III Wieku, zainteresowanymi finansami i ekonomią, udział wzięli Doradcy Klienta Agnieszka Piasecka i Rafał Dębski, a także Kierownik Filii ESBANKU Banku Spółdzielczego, Iwona Tatara.

Współpraca z Radomszczańskim Uniwersytetem III Wieku, który od ponad 10 już lat aktywizuje i wszechstronnie rozwija radomszczańskich seniorów, wpisuje się w realizację Strategii Społecznej Odpowiedzialności Biznesu w ESBANKU Bank Spółdzielczym. „Jako lokalny Bank jesteśmy zainteresowani edukację ekonomiczną lokalnej społeczności, ponieważ odpowiedzialne i bezpieczne zarządzanie finansami to umiejętność potrzebna na każdym etapie życia. Szczególnie ważna jest dla seniorów, którzy nie zawsze mają świadomość możliwości, a zarazem zagrożeń, jakie niesie ze sobą dynamiczny rozwój rynku usług finansowych. Dlatego cieszę się, że możemy fachową wiedzą i poradą wspierać studentów Uniwersytetu III Wieku – mówi Marek Rząsowski, Doradca Prezesa ds. Strategii i Rozwoju w ESBANKU Banku Spółdzielczym.

 

Potrzebę zorganizowania dla seniorów-studentów wykładu o tematyce ekonomicznej podkreśla także Szefowa Uniwersytetu, Prezes Fundacji Aktywne Centrum Edukacji Uniwersytet Otwarty dla Każdego – Ewa Kaczmarczyk: „Zależy nam na podniesieniu poziomu wiedzy i praktycznych umiejętności osób starszych w zakresie bezpiecznego korzystania z różnorodnych produktów finansowych oferowanych przez banki i inne podmioty, z uwzględnieniem podnoszenia kompetencji seniorów w obszarze korzystania z nowoczesnych technologii jak karty czy systemy informatyczne niezbędne do efektywnego zarządzania finansami osobistymi. Często seniorzy mają też wiele problemów z podjęciem decyzji, jaki bank wybrać i nie znają zagrożeń związanych z zaciągnięciem zobowiązań finansowych w tzw. parabankach„.

Bezpieczne lokowanie oraz pożyczanie pieniędzy to temat kolejnego spotkania pracowników ESBANKU Banku Spółdzielczego ze studentami Radomszczańskiego Uniwersytetu III Wieku, które zaplanowano na połowę listopada.