Wydarzenia: Najważniejsza konferencja rolnicza

Wydarzenia: Najważniejsza konferencja rolnicza
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Dwa dni, siedem debat i paneli dyskusyjnych, trzydziestu prelegentów, blisko dwa tysiące uczestników – w dniach 23–24 marca w Jasionce k. Rzeszowa odbyło się Europejskie Forum Rolnicze. Wiodącymi tematami były: kształt Wspólnej Polityki Rolnej po 2020 r. oraz rola innowacji w nowoczesnym rolnictwie.

Europejskie Forum Rolnicze, organizowane przez Fundację Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej we współpracy z Agro Promotion i Uniwersytetem Przyrodniczym w Poznaniu to jedno z najważniejszych wydarzeń o tematyce rolniczej w tej części Europy. W trakcie dwóch dni debat, paneli eksperckich i spotkań z udziałem przedstawicieli polskiej oraz europejskiej polityki poruszano najważniejsze zagadnienia dotyczące rolnictwa w Unii Europejskiej. Uczestnicy forum mieli okazję wziąć aktywny udział w debatach z politykami odpowiadającymi za kształt polityki rolnej w Polsce i Europie oraz ekspertami, a także poznać najnowsze rozwiązania i produkty dedykowane podnoszeniu jakości produkcji rolnej.

Jesteśmy w momencie szczególnym, po brexicie i przeglądzie dotychczasowej polityki rolnej i przed decyzją o nowej formule wspólnej polityki rolnej, co sprawia, że dyskusja o przyszłości jest bardzo trudna. W ramach forum chcieliśmy stworzyć okazję do debaty na temat tego, co w rolnictwie jest najważniejsze – w międzynarodowym gronie, reprezentowanym poprzez polityków z różnych stron sceny politycznej, ekspertów, naukowców oraz przedstawicieli producentów i firm, które działają w branży rolniczej – powiedział Artur Balazas, prezes kapituły Fundacji Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej podczas uroczystego otwarcia forum.

Polska – wiodący producent i eksporter produktów rolnych w Europie

Podczas uroczystej inauguracji forum, Halina Szymańska – szef Kancelarii Prezydenta RP odczytała list Andrzeja Dudy. Prezydent podkreślił w nim, że „Polska, jeden z wiodących producentów i eksporterów żywności w UE, wdrażający coraz więcej nowych technologii służących podniesieniu jakości i wydajności produkcji rolnej, a przez to również modernizacji i międzynarodowej konkurencyjności rolnictwa Unii jako całości, ma prawo i obowiązek udziału w kształtowaniu Wspólnej Polityki Rolnej”.

Debata „Nowa perspektywa budżetowa WPR – priorytety, założenia, propozycje zmian”. Od prawej: Phil Hogan – komisarz ds. rolnictwa UE, Krzysztof Jurgiel – minister rolnictwa i rozwoju wsi Rzeczypospolitej Polskiej, Stephane Travert – minister rolnictwa Republiki Francuskiej, Pavel Sekac – wiceminister rolnictwa Republiki  Czeskiejo raz Zsolt Feldman – ...

Artykuł jest płatny. Aby uzyskać dostęp można:

  • zalogować się na swoje konto, jeśli wcześniej dokonano zakupu (w tym prenumeraty),
  • wykupić dostęp do pojedynczego artykułu: SMS, cena 5 zł netto (6,15 zł brutto) - kup artykuł
  • wykupić dostęp do całego wydania pisma, w którym jest ten artykuł: SMS, cena 19 zł netto (23,37 zł brutto) - kup całe wydanie,
  • zaprenumerować pismo, aby uzyskać dostęp do wydań bieżących i wszystkich archiwalnych: wejdź na aleBank.pl/sklep.

Uwaga:

  • zalogowanym użytkownikom, podczas wpisywania kodu, zakup zostanie przypisany i zapamiętany do wykorzystania w przyszłości,
  • wpisanie kodu bez zalogowania spowoduje przyznanie uprawnień dostępu do artykułu/wydania na 24 godziny (lub krócej w przypadku wyczyszczenia plików Cookies).

Komunikat dla uczestników Programu Wiedza online:

  • bezpłatny dostęp do artykułu wymaga zalogowania się na konto typu BANKOWIEC, STUDENT lub NAUCZYCIEL AKADEMICKI