Współpraca strategiczna PKO BP i PGNiG

Współpraca strategiczna PKO BP i PGNiG
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Grupa PGNiG uzyska dostęp do narzędzi bankowości transakcyjnej PKO BP, co umożliwi m.in. bezprowizyjne regulowanie należności za gaz i prąd w placówkach tego banku.

PKO Bank Polski i PGNiG podpisały umowę o strategicznej współpracy w obszarze bankowości transakcyjnej. Dodatkowo, w efekcie wygranego przetargu, PKO BP obsłuży kompleksowo rachunki bankowe PGNiG Obrót Detaliczny (OD) m.in. w zakresie detalicznych płatności za gaz, a także nowej usługi oferowanej przez spółkę, czyli pakietowej sprzedaży energii elektrycznej.

W ramach umowy PGNiG uzyska też dostęp do całej palety produktów z zakresu bankowości transakcyjnej oferowanych przez PKO Bank Polski – poinformowały obie spółki w poniedziałek.

W komunikacie podano, ze zgodnie z umową PKO BP będzie obsługiwał wszystkie płatności kierowane do PGNiG OD, w tym te pochodzące od klientów detalicznych, co da im możliwość bezprowizyjnego regulowania rachunków w prawie 1200 oddziałach i ponad 800 agencjach banku na terenie kraju.

Zbigniew Jagiełło, prezes PKO Banku Polskiego ocenia, że nawiązanie współpracy miedzy największym polskim bankiem i liderem krajowego rynku gazu ziemnego, to dobra informacja dla obydwu spółek i ich klientów. – To także kolejny krok intensyfikujący współprace spółek skarbu państwa wpisujący się w Strategię na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju. Polska gospodarka potrzebuje kolejnych impulsów rozwojowych – dodał.

Piotr Woźniak, prezes Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa powiedział z kolei, że dwa duże polskie przedsiębiorstwa – liderzy w swoich branżach – rozpoczynają współpracę, która może stać się wzorcem dla rynku. – PKO BP zaproponował nam najlepszą ofertę cenową i zaoferował najbardziej elastyczne warunki współpracy – podsumował Woźniak.

Leszek Sadkowski