Wspólne tworzenie innowacji płatniczych. Znamy zwycięzców Worldline

Wspólne tworzenie innowacji płatniczych. Znamy zwycięzców Worldline
Fot. stock.adobe.com/wladimir1804
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Firmy CopSonic i iBilly z branży fintech zwyciężyły w pierwszym wyzwaniu Worldline dotyczącym e-płatności, który odbył się w Paryżu w dniach 26-28 września. Gilles Grapinet, CEO Worldline, i Marc-Henri Desportes, jego zastępca, wręczyli zwycięzcom nagrody na zakończenie konkursu w piątek 28 września.

Firmy #CopSonic i #iBilly z branży #fintech zwyciężyły w pierwszym wyzwaniu #Worldline dotyczącym e-płatności

CopSonic to francuska firma fintech, która wykorzystuje technologię ultradźwięków do zapewnienia klientom wygodniejszych płatności w sklepach i na stacjach benzynowych. Firma ta zintegrowała swoje rozwiązanie z terminalem płatniczym Worldline w ciągu zaledwie 24 godzin.

iBilly to holenderska firma fintech wykorzystująca dostępne w kamerach technologie rozpoznawania twarzy podczas procesu obsługi klienta w hotelach i restauracjach, co obejmuje m.in. zamawianie posiłków i napojów oraz inne usługi dla gości podczas pobytu. iBilly planuje zintegrować swoje rozwiązanie z platformami Worldline w obszarach silnego uwierzytelniania i dokonywania płatności.

W 8 konkursach zgłoszonych przez klientów Worldline, takich jak AccorHotels i Bureau Veritas, uczestniczyło 15 firm fintech z różnych krajów, m.in. z Francji, Wielkiej Brytanii, Stanów Zjednoczonych, Ukrainy i Holandii. Zwycięzcami — oprócz CopSonic i iBilly — zostały następujące firmy:

 • Netclearance w wyzwaniu „Przekształcenie interfejsu zarządzania lojalnością pomiędzy akceptantami a bankami w epoce RODO”
 • Billee w wyzwaniu „Płatności społecznościowe”
 • SSP w wyzwaniu „Przełomowe płatności direct carrier billing”
 • Divido w wyzwaniu „Wykorzystanie potencjału kart obciążeniowych”
 • Velvet w wyzwaniu „Płatności w handlu elektronicznym B2B”

Firma Worldline nawiązała współpracę z tymi 7 nagrodzonymi firmami fintech.

Marc-Henri Desportes, dyrektor generalny Worldline, powiedział: „Prace i rozwiązania zaprezentowane przez te firmy fintech, zbudowane z wykorzystaniem niektórych naszych rozwiązań branżowych, zrobiły na nas wszystkich duże wrażenie. Gratulujemy dwóm zwycięzcom ex aequo, firmom iBilly i CopSonic,  dziękujemy wszystkim uczestniczącym spółkom fintech oraz naszym partnerom i ekspertom, którzy im towarzyszyli. W tej współpracy wszyscy wygrywają: Worldline, jej partnerzy oraz firmy fintech biorące udział w tworzeniu innowacji. Każda z firm poszerzyła swoje doświadczenie i kompetencje w dziedzinie płatności i usług dla klientów końcowych. Bardzo chętnie powtórzymy ten konkurs w kolejnych latach”.

Zwycięzcy konkursu Worldline w dziedzinie e-płatności

 • konkurs: Wygodne płatności w sklepach — CopSonic
 • konkurs: Przekształcenie interfejsu zarządzania lojalnością pomiędzy akceptantami a bankami w epoce RODO — NetClearance
 • konkurs: Wygodne płatności gości za posiłki i napoje — iBilly
 • konkurs: Płatności społecznościowe — Billee
 • konkurs: Przełomowe płatności direct carrier billing — SSP
 • konkurs: Wykorzystanie potencjału kart obciążeniowych — Divido
 • konkurs: Zarządzanie cyfrowymi kartami flotowymi — CopSonic
 • konkurs: Płatności w handlu elektronicznym B2B — Velvet

W konkursie „Wyzwanie w dziedzinie e-płatności” Worldline zachęca firmy fintech zajmujące się metodami płatności do współpracy i wspólnego tworzenia, w ciągu 48 godzin, rozwiązań płatniczych przyszłości. Celem konkursu jest połączenie szerokiej wiedzy technologicznej Worldline oraz jej klientów i partnerów z kreatywnością firm fintech — z korzyścią dla klientów końcowych. Współpraca ta umożliwi firmie Worldline dalsze poszerzanie swoich kompetencji w dziedzinie płatności i usług transakcyjnych.

 Źródło: Worldline