Work Bus pełen ofert pracy dociera do kolejnych miast

Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter

121024.work.bus.01.251x188Mobilne biuro rekrutacji rozpoczyna kolejny etap swojej podróży po Polsce. Tym razem oferty pracy w Niemczech, Belgii i Francji przyjadą we wtorek (23.10) do mieszkańców Ostrowa Wielkopolskiego i Konina.

Dostarczycielem pracy będzie Work Bus – 10-metrowy pojazd zaadaptowany na biuro rekrutacji stworzona przez agencję pracy Work Express. Nietypowe biuro wyruszyło w podróż 18 września, w sumie do końca roku Work Bus przejedzie ponad 5 000 kilometrów. – Planujemy z ofertami pracy odwiedzić co najmniej 30 miejscowości. Najbliższy przystanek to Ostrów Wielkopolski, a później Konin. Bezrobotni z tych regionów mogą liczyć nie tylko na zapoznanie się z naszymi ofertami pracy, ale także profesjonalnym doradztwem zawodowym – zdradza Artur Ragan, rzecznik agencji pracy Work Express.

121024.work.bus.03.250x189Praca dla każdego…

Chociaż przykładowo województwo wielkopolskie, od którego Work Bus rozpoczyna trasę w tym tygodniu, może się pochwalić niższym niż średnia krajowa poziomem bezrobocia to jednak biorąc pod uwagę, że jest to trzecie pod względem liczby ludności województwo w naszym kraju, osób potrzebujących pracy wcale nie jest mało. Pracy potrzebują zarówno kobiety, jak i mężczyźni. – W Work Busie mamy oferty zatrudnienia zarówno dla opiekunek osób starszych w Niemczech, jak i dla budowlańców, czy hydraulików w Belgii czy Francji. Zarobki z kolei, na jakie mogą liczyć są nieraz dwu-, trzy-, a nawet czterokrotnie razy wyższe niż w Polsce. Dla przykładu doświadczona opiekunka z dobrą znajomością niemieckiego zarobi nawet 1200 euro na rękę, przy zapewnionym zakwaterowaniu i wyżywieniu. Z kolei panowie w Belgii dostaną „na rękę” 1700 euro netto, a we Francji 100 euro więcej jeśli mówimy o pracach w branży budowlanej – dodaje Ragan. Warto zaznaczyć, że w branży budowlanej osoby z doświadczeniem i kwalifikacjami czy znajomością języka ojczystego zarobią więcej niż tacy, których doświadczenie jest niewielkie.

121024.work.bus.02.250x188… z dostawą

Skąd pomysł na taką formę dotarcia z ofertami pracy do potrzebujących mieszkańców? – Proszę zauważyć, że znakomita większość punktów na naszej trasie to małe miejscowości lub miasta, gdzie wiele osób ma nawet problem z dostępem do Internetu, a ze statystyk wynika, że to właśnie w sieci bezrobotni najczęściej szukają ofert zatrudnienia. Drugim źródłem informacji są znajomi. Dlatego staramy się przeciwdziałać zjawisku wykluczenia informacyjnego i dostarczyć oferty mieszkańcom niejako do ich domów – wyjaśnia Artur Ragan. Ponadto biura pośrednictwa pracy przeważnie są zlokalizowane w dużych miastach, co oznacza, że chęć skorzystania z ich ofert wymaga odbycia nieraz nawet kilkudziesięciokilometrowej podróży i wydatku, zwykle zbyt wysokiego dla domowego budżetu osoby bezrobotnej. Zniwelowaliśmy i tę przeszkodę.

Nie tylko praca…

10-metrowe biuro rekrutacyjne na kołach wiezie nie tylko oferty pracy. Każdy, kto ma wątpliwości czy jego CV jest dobrze napisane lub nie wie, czego się spodziewać na rozmowie kwalifikacyjnej może wejść do środka, a doradcy zawodowi udzielą w Work Busie fachowej, bezpłatnej porady. – Rekrutacja to oczywiście nasz główny cel, ale wiemy, że nie każdy chce lub ma możliwość wyjazdu do pracy za granicę, dlatego też mieszkańcom, którzy poszukują zatrudnienia na miejscu, chcemy pomóc chociaż  w takim zakresie – mówi Ragan i dodaje, że w ten sposób agencja pracy Work Express chce wspierać działania lokalnych Urzędów Pracy.

Wszystkie zainteresowane media zapraszamy do odwiedzania Work Busa podczas jego tournee po Polsce.

Harmonogram trasy:
23.10.2012
7:30-10:30
Ostrów Wielkopolski, Aleja Powstańców Wielkopolskich na parkingu za budynkiem Starostwa Powiatowego

13.00 – 15.00
Konin, Urząd Miasta Pl. Wolności

24.10.2012
7:30-10:30
Płock, Urząd Miasta Stary Rynek

13:00-15:00
Włocławek, Zielony Rynek w pobliżu Urzędu  Miasta

25.10.2012
8:00 – 11:00
Toruń, Parking przy Targowisku Miejskim, ul. Szosa Chełmińska

13.00 – 15.00
Bydgoszcz, Powiatowy Urząd Pracy ul. Toruńska 147

Artur Ragan
rzecznik prasowy Work Express