Wojtek Kostrzewa powołany na prezesa spółki technologicznej Billon

Wojtek Kostrzewa powołany na prezesa spółki technologicznej Billon
Fot. Billon
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Rada dyrektorów Billon Group Ltd. powołała Wojtka Kostrzewę na stanowisko prezesa zarządu (Chief Executive Officer), podała spółka. Stanowisko CEO obejmie on w pierwszej połowie stycznia. Założyciel Billona i dotychczasowy prezes firmy Andrzej Horoszczak obejmie stanowiska Chief Technology oraz Chief Visionary Officer.

#WojtekKostrzewa jest już zaangażowany w rozwój #Billon od 2016 jako inwestor i od 2017 jako członek rady dyrektorów

„Celem zmiany w zarządzie spółki jest wzmocnienie go w związku z dynamicznym rozwojem firmy i realizacją nowych strategicznych projektów wdrożenia autorskiej technologii blockchain” – czytamy w komunikacie.

Wojtek Kostrzewa jest już zaangażowany w rozwój Billona od 2016 jako inwestor i od 2017 jako członek rady dyrektorów. W nowej roli obejmie bieżące zarządzanie spółką, pozyskiwanie funduszy oraz współtworzenie strategicznych partnerstw i sojuszy na rynkach Europy i Azji. Andrzej Horoszczak będzie odpowiedzialny za rozwój technologii i zespołu inżynierskiego, aby przyspieszyć wdrożenia ostatnio podpisanych kontraktów i zapewnić długotrwałą przewagę technologiczną platformy Billon nad konkurencją, wskazano również.

„Serdecznie gratuluję Andrzejowi Horoszczakowi i całemu zespołowi Billon stworzenia i dynamicznego rozwinięcia tak wyjątkowego projektu. Jako jeden z niewielu blockchainowych fintechów Billon przeszedł z etapu rewolucyjnej koncepcji do jej praktycznego wdrożenia w obszarze zabezpieczania pieniędzy i sensytywnych danych. Nie jesteśmy już startupem, tylko doświadczonym fintechem, zaangażowanym w projekty z dużymi klientami biznesowymi. Jestem przekonany, że 2019 r. będzie rokiem przełomowych wdrożeń naszej technologii, pokazujących, że świat jest gotowy na przyjęcie cywilizowanego blockchaina „made in Poland” – powiedział Kostrzewa cytowany w komunikacie.

Czym zajmuje się Billon?

Billon to polska firma technologiczna, która opracowała system natychmiastowych płatności oparty na rozproszonej księdze głównej. Posiada licencję wydawcy pieniądza elektronicznego – brytyjskiego regulatora FCA (Urzędu ds. Postępowania Finansowego). Billon powstał w 2012 r. i aktualnie w swoich biurach w Wielkiej Brytanii, USA i Polsce zatrudnia ponad 100 osób.

Wojtek Kostrzewa przez 13 lat był prezesem zarządu Grupy ITI. W latach 2005-2017 był członkiem i wieloletnim przewodniczącym rady nadzorczej TVN. W latach 1990-2004 był kolejno prezesem Polskiego Banku Rozwoju i BRE Banku (dziś mBank) oraz kierował działalnością Commerzbanku w regionie Europy Środkowej i Wschodniej. Obecnie zasiada między innymi w radzie dyrektorów szwajcarskiej grupy Stadler Rail oraz w radach nadzorczych spółek grupy ubezpieczeniowej ERGO Hestia. Jest wiceprezesem Polskiej Rady Biznesu oraz wiceprezydentem Konfederacji Lewiatan.

Źródło: ISBnews