Witold Słowik powołany na p.o. prezesa zarządu Polskiej Grupy Zbrojeniowej

Witold Słowik powołany na p.o. prezesa zarządu Polskiej Grupy Zbrojeniowej
Fot. Polska Grupa Zbrojeniowa
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Rada nadzorcza Polskiej Grupy Zbrojeniowej powierzyła pełnienie obowiązków prezesa zarządu spółki Witoldowi Słowikowi, którego wcześniej nadzwyczajne walne zgromadzenie akcjonariuszy powołało do składy rady nadzorczej.

Rada nadzorcza @PGZ_pl powierzyła pełnienie obowiązków prezesa zarządu spółki Witoldowi Słowikowi #PGZ #WitoldSłowik

„Rada nadzorcza powierzyła pełnienie obowiązków prezesa zarządu Witoldowi Słowikowi. Podjęła też uchwałę w sprawie ogłoszenia konkursu na stanowisko prezesa zarządu oraz członka zarządu Polskiej Grupy Zbrojeniowej” – czytamy w komunikacie.

Witold Słowik jest absolwentem Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, Krakowskiej Szkoły Managerów oraz podyplomowych studiów w zakresie zarządzania nieruchomościami na Wyższej Szkole Menedżerskiej w Warszawie. W 2018 r. ukończył Program ARGO Top Public Executive – zagraniczny program kształcenia dla kadry zarządzającej w administracji publicznej organizowany przez IESE Business School oraz Krajową Szkołę Administracji Publicznej im. Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Lecha Kaczyńskiego. Uczestniczył też w wielu kursach i szkoleniach z zakresu rachunkowości i finansów, podano także.

Czytaj także: Jakub Skiba zrezygnował ze stanowiska prezesa Polskiej Grupy Zbrojeniowej >>>

Od 26 listopada 2015 r. sprawował funkcję podsekretarza stanu w Ministerstwie Rozwoju, a od 18 stycznia do 20 września 2018 r. podsekretarza stanu w Ministerstwie Inwestycji i Rozwoju. Był odpowiedzialny za dystrybucję środków z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko, wdrażanie instrumentu „Łącząc Europę” (ang. Connecting Europe Facility – CEF), wdrażanie instrumentów Planu Junckera oraz rozwój Partnerstwa Publiczno-Prywatnego.

Wcześniej, 21 września br. Jakub Skiba zrezygnował z funkcji prezesa Polskiej Grupy Zbrojeniowej z powodów osobistych.

Polska Grupa Zbrojeniowa to lider polskiego przemysłu i jeden z największych koncernów obronnych w Europie. Skupia ponad 60 spółek (branże: obronna, stoczniowa, nowych technologii), osiągając roczne przychody na poziomie 4,5 mld zł.

Źródło: ISBnews