Werner Georg Mayer odpowiedzialny za obszar operacji i IT w Raiffeisen Polbanku

Werner Georg Mayer odpowiedzialny za obszar operacji i IT w Raiffeisen Polbanku
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Rada Nadzorcza Raiffeisen Bank Polska powołała 18 kwietnia 2017 r. Wernera Georga Mayera do pełnienia funkcji członka zarządu nadzorującego zarządzanie obszarem operacji i IT z zastrzeżeniem uzyskania zgody Komisji Nadzoru Finansowego, o ile taka zgoda okaże się konieczna. Uchwała wchodzi w życie z dniem poinformowania przez KNF o podjętej decyzji, jednakże nie wcześniej niż 1 maja br. Werner Georg Mayer zastąpi Ryszarda Drużyńskiego, który ustąpił z tego stanowiska z końcem stycznia 2017 r.

Werner Georg Mayer karierę zawodową w Grupie RBI rozpoczął w 2009 roku na stanowisku menedżerskim w obszarze IT. W latach 2012-13 brał udział w przygotowaniu i nadzorowaniu prac związanych z fuzją Raiffeisen Bank Polska i Polbank EFG. W latach 2013-16 odpowiadał za restrukturyzację Raiffeisen Banku w Słowenii, będąc członkiem zarządu nadzorującym obszary operacji i IT, finansów oraz zarządzania ryzykiem. Po sprzedaży w czerwcu 2016 r. przez RBI banku w Słowenii Werner Georg Mayer powrócił do centrali Grupy, zostając doradcą zarządu RBI.

Jego wcześniejsze doświadczenia obejmowały pracę w firmach technologicznych oraz w austriackim sektorze bankowym. Werner Georg Mayer ukończył studia z zakresu finansów i handlu na Uniwersytecie Nauk Stosowanych BFI w Wiedniu oraz podyplomowy program MBA na Uniwersytecie Dunajskim w Krems.

Raiffeisen Polbank