Weekend majowy a… pusty portfel

Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter

Marzysz o krótkim majowym urlopie i chcesz odpocząć od codziennych obowiązków? Chcesz spędzić kilka dni na świeżym powietrzu z dala od zgiełku miasta, a Twój portfel „świeci pustkami”?  Nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło. W prosty i szybki sposób możesz otrzymać wsparcie gotówkowe na „majówkę”.

Rynek finansowy oferuje nam szeroki wachlarz ofert wsparcia gotówkowego, z którego możemy w łatwy sposób skorzystać i szybko sfinalizować zawartą umowę. Niskokwotowe pożyczki finansowe nie wymagają wypełniania przez nas wielu formalności, a dokumenty, które powinniśmy dostarczyć, są skrócone do minimum. Wybierając się do banku po tzw. szybki kredyt gotówkowy, warto zabrać ze sobą jedynie dowód osobisty i dokumenty potwierdzające zatrudnienie i wysokość wynagrodzenia. Mogą to być: PIT-11, wyciągi bankowe za ostatnie trzy miesiące czy trzy ostatnie druki RMUA.

Większość banków przy niewielkich kwotach pożyczki stosuje procedurę uproszczoną i nie wymaga przedstawionych zaświadczeń od pracodawcy. Wystarczy do wniosku kredytowego dołączyć oświadczenie o zatrudnieniu – w ten sposób Klient może otrzymać kredyt nawet podczas jednej wizyty w instytucji finansowej.

Wszystkie formalności związane z pożyczką gotówkową Klient może załatwić również przez internet. Bankowość elektroniczna jest kluczowym elementem bankowości transakcyjnej i w ostatnim czasie stała się bardzo popularna. Całodobowe wsparcie dotyczy zarówno dostępu do rachunku, jak i formalności związanych z zaciągniętymi pożyczkami.

Wsparcie gotówkowe Klient może otrzymać nawet w ciągu 24 godzin, a jego kwota – w zależności od potrzeb Klienta – może wynosić od 500 do 20 000 zł. Minimalny okres kredytowania to trzy miesiące, a Klienci spodziewający się przypływu gotówki mogą spłacić zaciągnięty kredyt przed terminem, gdyż opłata konsumencka gwarantuje brak opłat za wcześniejszą spłatę kredytu.

Pamiętajmy  jednak o ważnym elemencie – nawet jeśli nie mamy za dużo czasu, zwróćmy uwagę na koszty: prowizję, oprocentowanie, koszt ubezpieczenia i opłatę przygotowawczą, która często określona jest kwotowo. Roczna rzeczywista stopa oprocentowania (RRSO) wyliczy koszt kredytu w skali roku.

W ofercie instytucji finansowych znajdziemy również produkty dodatkowe, tj. karty kredytowe, debety czy limity, na spłatę których możemy wpłacać jedynie kwotę minimalną czyli koszt odsetkowy. W prosty i szybki sposób Klient może skorzystać ze zbliżającego się wielkimi krokami weekendu majowego oraz cieszyć się w pełni z uroków wiosny – jeszcze nigdy nie było to takie proste!

Justyna Majchrzak
analityczka w Open Finance SA