Warta: wzrost w najważniejszych liniach

Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter

warta.02.400x244Wyniki finansowe Warty za I półrocze 2014 r. potwierdzają, że ubezpieczyciel jest dobrze przygotowany do rywalizacji na konkurencyjnym rynku.

Szczególnie cieszy fakt, że wzrost został osiągnięty we wszystkich najważniejszych liniach ubezpieczeń indywidualnych” – zauważa Jarosław Parkot, prezes Warty. „Dynamiki w ubezpieczeniach komunikacyjnych oraz dla małych i średnich firm sięgają 102 proc., a w ubezpieczeniach mieszkaniowych dynamika przekroczyła 103 proc. Wzrost na tak konkurencyjnym rynku jest potwierdzeniem sukcesu naszej strategii wdrażanej od początku tego roku” – podaje.

Potencjał liczącej 20 tys. osób sieci sprzedaży obu spółek Warty jest wykorzystywany do rozwoju spółki życiowej. Rośnie liczba agentów majątkowych, oferujących również ubezpieczenia na życie. W 2014 r. już blisko 700 agentów zaproponowało swoim klientom majątkowym ubezpieczenie na życie. Klienci bardzo dobrze przyjęli też nową ofertę ubezpieczenia Warta dla Ciebie i dla Rodziny. Ta strategia przynosi wzrost sprzedaży w ważnych dla spółki życiowej segmentach.

Źródło: PIU