W przyszłym roku zapłacisz bezgotówkowo w każdym urzędzie

W przyszłym roku zapłacisz bezgotówkowo w każdym urzędzie
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Płatności bezgotówkowe, realizowane przy użyciu karty płatniczej lub telefonu, są dostępne w 66 % jednostek administracji publicznej. W przyszłym roku będzie to możliwe niemal w każdym urzędzie, zapowiada Dariusz Marcjasz, wiceprezes Zarządu Krajowej Izby Rozliczeniowej.

Dariusz Marcjasz: Do tej pory w urzędach była preferowana gotówka. Klienci, którzy chcieli wykonać płatności na rzecz urzędu, musieli mieć w portfelu gotówkę. Dziś ta sytuacja należy już do przeszłości.

W kwietniu 2017 roku płatności bezgotówkowe były możliwe tylko w co dziesiątym urzędzie. Właśnie wtedy Krajowa Izba Rozliczeniowa uruchomiła Program upowszechniania płatności bezgotówkowych w jednostkach administracji publicznej, którego celem było zwiększenie liczby urzędów umożliwiających swoim klientom wykonywanie płatności kartą lub telefonem.

Do końca sierpnia br. do Programu zgłosiło się 1590 urzędów.

Jak mówi wiceprezes Zarządu KIR – Dariusz Marcjasz, prace w ramach Programu upowszechniania płatności bezgotówkowych w urzędach były ważnym krokiem w kierunku nowoczesnej, przyjaznej obywatelom administracji. Imponująca liczba urzędów, które przyłączyły się do Programu pokazuje otwartość Polaków na nowoczesne metody płatności i wszelkie inicjatywy popularyzujące obrót bezgotówkowy.

Partnerami KIR w upowszechnianiu płatności bezgotówkowych w jednostkach administracji publicznej są Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii oraz Fundacja KIR na rzecz Rozwoju Cyfryzacji – Cyberium.