W Polsce nie będzie 5G, jeżeli nie zmienimy przepisów środowiskowych

W Polsce nie będzie 5G, jeżeli nie zmienimy przepisów środowiskowych
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Największą barierą w rozwijaniu technologii telekomunikacyjnych jest tzw. PEM, czyli dopuszczalny poziom promieniowania elektromagnetycznego, mówił Andrzej Dulka prezes zarządu Polskiej Izby Informatyki i Telekomunikacji podczas Kongresu Gospodarki Elektronicznej

#Andrzej Dulka: #5G to jest przeniesienie Polski do innego wymiaru gospodarczego #KGE @PIITPolska

Zdaniem Andrzeja Dulki prezesa zarządu Polskiej Izby Informatyki i Telekomunikacji dopuszczalne polskie normy promieniowania elektromagnetycznego są zbyt wysokie.

Gdyby te normy się nie zmieniły to nadajniki dla technologii 5G musiały by stać w odległości od siebie kilkudziesięciu metrów, co w praktyce oznacza zablokowanie rozwoju tej technologii w naszym kraju.

Dopuszczalny poziom tła elektromagnetycznego powinien być wyznaczony na takich samych poziomach jak w innych krajach Unii Europejskiej.

Tymczasem technologia 5G otwiera nowe perspektywy przed polską gospodarką – mówi Andrzej Dulka.

5G pozwala na przekazywanie gigantycznych zasobów informacji. W efekcie np. maszyny będą mogły porozumiewać się z maszynami, nastąpi niebywały rozwój tzw. sztucznej inteligencji.

Technologie 5G zmienią medycynę, umożliwią prowadzenie zdalnych operacji, zrewolucjonizują nasze rolnictwo.

Prezes Polskiej Izby Informatyki i Telekomunikacji stwierdza wprost: 5G to jest przeniesienie Polski do innego wymiaru gospodarczego.

Źródło: aleBank.pl