W PKO BP promocyjna oferta rachunków firmowych dla obywateli Ukrainy

W PKO BP promocyjna oferta rachunków firmowych dla obywateli Ukrainy
Fot. stock.adobe.com/Alex
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
PKO Konto Firmowe i PKO Konto Firmowe Premium wraz z kartą, usługami dodatkowymi, dostępem online do rachunku dla nowych klientów - obywateli Ukrainy - jest bezpłatne przez 12 miesięcy od dnia otwarcia. Z oferty mogą skorzystać obywatele Ukrainy, którzy zarejestrują działalność gospodarczą w Polsce, jak również ci, którzy prowadzili już działalność w swoim kraju.

Naszą ofertą bezpłatnego konta z usługami dodatkowymi wspieramy obywateli Ukrainy, którzy chcą prowadzić działalność gospodarczą w Polsce.

– Z zaangażowaniem i życzliwością będziemy im towarzyszyć na biznesowej drodze w naszym kraju. Oprócz preferencyjnych warunków prowadzenia firmowego konta mogą też liczyć na pomoc i profesjonalną opiekę naszych doradców – mówi Anna Podgórska, dyrektor Formacji Bankowości Firm i Przedsiębiorstw.

Więcej o pomocy polskich banków dla Ukrainy >>>

Przez 12 miesięcy od dnia otwarcia rachunku przedsiębiorca zostanie zwolniony z opłat za:

· prowadzenie konta firmowego,

· prowadzenie rachunków pomocniczych,

· przelewy krajowe,

· przelewy zagraniczne do banków w Ukrainie,

· wpłaty i wypłaty w oddziałach PKO Banku Polskiego.

Karta debetowa do rachunku wydawana jest bezpłatnie

Klient jest zwolniony z opłaty miesięcznej za użytkowanie karty, jeśli zrobi min. 5 transakcji bezgotówkowych w danym miesiącu (w przeciwnym razie opłata wyniesie 10 zł). Rachunek można otworzyć w oddziałach PKO Banku Polskiego. Promocja trwa do 30.06.2022 r.

Proste zakładanie konta

Założenie konta jest bardzo proste: aby je otworzyć, obywatel Ukrainy powinien mieć dokument tożsamości (może to być: powiadomienie o nadaniu PESEL, ukraiński dowód osobisty w wersji plastikowej – paszport wewnętrzny – wydany po 2016 r., Karta Polaka, dokument stwierdzający tożsamość wystawiony przez urzędy RP, zaświadczenie z konsulatu potwierdzające tożsamość) oraz dokumenty rejestrowe firmy. Jeśli firma prowadzona jest w Polsce w formie jednoosobowej działalności gospodarczej, to nic więcej oprócz dokumentu tożsamości nie jest potrzebne.

Potrzebne dokumenty

Jeśli obywatel Ukrainy prowadzi w Polsce działalność w formie dowolnej spółki, to do założenia rachunku potrzebna będzie umowa spółki.

W przypadku działalności prowadzonej na terytorium Ukrainy – potrzebny jest komplet dokumentów rejestrowych firmy, w tym odpisy z miejscowych rejestrów przedsiębiorców, oraz wszelkie umowy. Dokumenty muszą zostać przetłumaczone przez polskiego tłumacza przysięgłego.

Za pośrednictwem serwisu internetowego iPKO posiadacze kont firmowych mogą korzystać z wielu usług ułatwiających zarządzanie firmą. Są wśród nich e-księgowość i dostęp do kantoru internetowego iPKO dealer. Firmy mogą zamówić bezpłatny terminal płatniczy w ramach programu Polska Bezgotówkowa. Mogą także korzystać z asysty doradcy przy wypełnianiu wniosków o różne produkty w oddziale banku lub w siedzibie firmy.

To kolejne rozwiązanie dostępne w PKO Banku Polskim dla obywateli Ukrainy. Bank oferuje bezpłatne konto osobiste PKO Konto bez granic. Zniósł także opłaty za szybki przelew do Kredobanku i za zlecenie przelewu zagranicznego do każdego banku w Ukrainie. Udostępnił również aplikację IKO, ułatwiającą zarządzanie finansami, w języku ukraińskim. Ponadto w 100 oddziałach PKO Banku Polskiego, obywatele Ukrainy mogą wymienić na złote do 10 tys. hrywien.

Źródło: PKO Bank Polski / PKO BP