W jaki sposób platforma Cloud One™ zabezpiecza aplikacje i usługi dostępne w chmurze?

W jaki sposób platforma Cloud One™ zabezpiecza aplikacje i usługi dostępne w chmurze?
Fot. aleBank.pl
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Co powstrzymuje firmy przed migracją do chmury, czego przede wszystkim obawiają się przedsiębiorcy, którzy myślą o digitalizacji i wykorzystaniu nowych technologii oraz co może zapewnić platforma Cloud One™ ‒ wyjaśnia Michał Przygoda, Sales Engineer, Trend Micro Polska.

#MichałPrzygoda: Coraz więcej organizacji chce wejść do chmury, żeby dorównać tym, które już tam są #Firmy chcą szybciej reagować na potrzeby klientów #CloudOne™ #Cyberbezpieczeństwo #ChmuraObliczeniowa @TrendMicro

Robert Lidke: Wiele firm obawia się przejścia do chmury. Na przykład obawiają się utraty danych, albo nawet chwilowego braku dostępu do nich. Mają obawy, że w chmurze nie będą w stanie sprostać wymaganiom przepisów RODO. Czy wobec tego w ogóle warto myśleć o przeniesieniu się do chmury?

Michał Przygoda: Migracja do chmury bardzo często przynosi wiele korzyści. Sprawia, że firmy stają się bardziej konkurencyjne, są w stanie działać bardziej dynamicznie.

Ale też oczywiście wiąże się to z szeregiem wyzwań, zagrożeń, i to bardzo poważnych. Bardzo często to właśnie te zagrożenia powstrzymują firmy przed migracją. Firmy zastanawiają się np. gdzie są ich dane, czy są one bezpieczne, jak chronić dane firmy, tak aby była to skuteczna ochrona.

Szczególnie, że jeśli decydujemy się na migrację do chmury, to decydujemy się – prędzej czy później – na korzystanie z narzędzi, które są charakterystyczne dla chmury, a których nie wykorzystywaliśmy wcześniej, w tradycyjnym podejściu.

Natomiast one wnoszą bardzo dużo korzyści. I tu pojawia się pytanie: w jaki sposób zabezpieczać nasze aplikacje, usługi, które zostały zbudowane w oparciu o te nowe narzędzia, dostępne w chmurze.

Czytaj także: Bezpieczna podróż do chmury z Trend Micro

Czyli jak to zrobić, żeby być bezpiecznym w chmurze?

‒ W tym celu właśnie powstała platforma Cloud One™. Dlatego, że tradycyjne systemy bezpieczeństwa, które bardzo dobrze sprawdzają się w środowiskach lokalnych, nie są w stanie skutecznie chronić zasobów w chmurze.

I zadaniem platformy Cloud One™ jest dostarczenie nowych mechanizmów, które będą w stanie chronić usługi, które zostały zbudowane w oparciu o nowe mechanizmy, dostępne w chmurze. Takie jak kontenery, czy usługi typu Lambda. To wszystko jesteśmy w stanie skutecznie ochronić za pomocą narzędzi dostępnych w Cloud One™.

Czy te rozwiązania są dostępne dla wszystkich firm, czy tylko dla tych o określnym charakterze, takich jak np. firmy rynku finansowego?

‒ Każda firma, w zależności od branży ma inne wymagania i podlega innym regulacjom. Natomiast samo rozwiązanie jest rozwiązaniem, które może być wykorzystywane przez firmy z dowolnej branży.

Mamy bardzo wielu klientów z sektora bankowego, którzy wykorzystują nasze rozwiązania, chociażby rozwiązanie do ochrony serwerów. Ale mamy także wielu klientów z innych branż, którzy też wykorzystują rozwiązania Trend Micro i są w stanie skutecznie chronić swoje infrastruktury.

Czytaj także: Dlaczego model chmury hybrydowej jest optymalny dla polskiego sektora finansowego?

Cloud One™, mimo że jest stosunkowo „młodym” rozwiązaniem, już teraz zyskało bardzo wielu klientów, m.in. z powodu zmiany podejścia organizacji do funkcjonowania. Powodem jest to, że coraz więcej organizacji chce wejść do chmury, żeby dorównać tym, które już tam weszły. Firmy chcą szybciej reagować na potrzeby klientów.

Z Cloud One™ korzystają też klienci poza Polską?

‒ Bardzo wielu klientów mamy poza Polską, na całym świecie, w Ameryce, w Europie. W Polsce dopiero zaczynamy oferować to rozwiązanie. Na razie jesteśmy na etapie testów.

Natomiast mamy nadzieję, że w najbliższej przyszłości to się zmieni i będziemy mieli pierwszych klientów, którzy skorzystają z tego rozwiązania również w Polsce.

Więcej informacji na temat korzyści i wyzwań stojących przed firmami w związku z wykorzystaniem chmury, jak i platformy Trend Micro Cloud One™ znaleźć można podczas tematycznych webinariów.

Szczegóły w linku: https://resources.trendmicro.com/20-Q2-EUB-EEUR-PO-WEB-Bezpieczna-podroz-do-chmury-LP-PL_01-Landing-Page.html

Źródło: aleBank.pl