W iPKO biznes można już sprawdzić rachunek kontrahenta na białej liście podatników VAT

W iPKO biznes można już sprawdzić rachunek kontrahenta na białej liście podatników VAT
Fot. Materiały prasowe PKO BP
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Nowe udogodnienie dla klientów korporacyjnych w PKO Banku Polskim: od teraz mogą sprawdzić rachunek kontrahenta na białej liście podatników VAT, prowadzonej przez Ministerstwo Finansów. Bezpłatna usługa jest dostępna w serwisie internetowym iPKO biznes  "na jedno kliknięcie" podczas tworzenia: przelewów jednorazowych, split payment, paczek przelewów oraz zleceń stałych.

Nowe udogodnienie dla klientów korporacyjnych w @PKOBP: od teraz mogą sprawdzić rachunek kontrahenta na białej liście podatników #VAT #PKOBP #iPKO #BiałaListaPodatnikówVAT

Klienci PKO Banku Polskiego od teraz mogą zweryfikować rachunek kontrahenta na białej liście podatników VAT, prowadzonej przez Ministerstwo Finansów, za pomocą jednego kliknięcia w serwisie internetowym iPKO biznes. Nowa opcja jest dostępna w trakcie tworzenia: przelewów jednorazowych, split payment, paczek przelewów oraz zleceń stałych.

– Jesteśmy niekwestionowanym liderem polskiego sektora bankowego, dlatego wspieramy rozwój polskich firm dostarczając im usługi ułatwiające zarządzanie biznesem. Udostępniliśmy narzędzie, dzięki któremu przedsiębiorstwa będą mogły zweryfikować rachunek kontrahenta na białej liście prowadzonej przez Ministerstwo Finansów w naszym serwisie iPKO biznes, bez konieczności korzystania z zewnętrznych wyszukiwarek. Takie rozwiązanie pozwala zaoszczędzić czas – mówi Mariusz Dąbrowski, Dyrektor Departamentu Produktów Transakcyjnych.

Czytaj także: Biała lista podatników VAT – problem małych firm i…PayU >>>

Jak przebiega weryfikacja?

Przy zlecaniu nowej operacji wystarczy uzupełnić numer rachunku oraz NIP kontrahenta, a następnie kliknąć „Sprawdź rachunek kontrahenta”. Weryfikacja następuje w bazie dostarczanej przez Ministerstwo Finansów i może się również odbywać w dowolnym momencie wprowadzania nowej transakcji, np. na etapie edytowania, podpisywania lub przed wysłaniem zlecenia.

Informacja o wyniku i dacie weryfikacji jest zapisywana w szczegółach przelewu lub paczki przelewów. Jest także widoczna w historii transakcji oraz na potwierdzeniu zlecenia.

Czytaj także: Biała lista podatników VAT a rachunki gospodarki własnej banków/SKOK >>>

Informacja o wyniku i dacie weryfikacji jest zapisywana w szczegółach przelewu lub paczki przelewów. Jest także widoczna w historii transakcji oraz na potwierdzeniu zlecenia.

Czym jest biała lista podatników VAT?

Biała lista została oddana przez resort finansów we wrześniu 2019 roku i służy przede wszystkich do weryfikacji wiarygodności kontrahentów. Od 1 stycznia 2020 roku dla każdej transakcji przekraczającej 15 tys. zł przedsiębiorcy są zobowiązani do sprawdzania na niej rachunku kontrahenta VAT.

PKO Bank Polski stale rozwija serwis internetowy i wprowadza w nim nowe funkcje ułatwiające zarządzanie finansami. We wrześniu bank uruchomił w iPKO biznes możliwość realizacji przelewów zagranicznych SWIFT GPI w czterech walutach do ponad 160 banków na świecie. Klient zyskuje na czasie realizacji przelewu oraz dostaje informację zwrotną o zaksięgowaniu środków u swojego kontrahenta. Cenionym przez klientów korporacyjnych udogodnieniem jest także dostęp do rachunków w innych bankach oraz możliwość zarządzania nimi z poziomu serwisu internetowego.

PKO Bank Polski obsługuje obecnie 15 tysięcy klientów korporacyjnych, którzy mogą liczyć na profesjonalną i specjalistyczną pomoc doradców oraz kompleksową ofertę produktów bankowości transakcyjnej jak: karty płatnicze, systemy identyfikacji płatności masowych, rachunki skonsolidowane, przelewy płacowe, czy rozwiązania wspierające obrót gotówką.

Źródło: PKO Bank Polski / PKO BP