W Credit Agricole gwarancja stałej raty
Jak podaje Główny Urząd Statystyczny, w kwietniu br. ceny towarów i usług konsumpcyjnych wzrosły o 12,3 proc. w porównaniu do kwietnia zeszłego roku. To najwyższy poziom inflacji od 21 lat. I niestety, mimo wprowadzonych przez rząd „tarczy antyinflacyjnych” to nie koniec podwyżek. Zdaniem Jakuba Borowskiego, Głównego Ekonomisty Credit Agricole, wyraźnego spadku inflacji możemy oczekiwać dopiero w 2023 r.
Wraz z rosnącym poziomem inflacji, rosną również stopy procentowe, a wraz z nimi i oprocentowanie kredytów w bankach. Po zsumowaniu wszystkich podwyżek stóp procentowych w 2021 i 2022 roku, okazuje się, że kredytobiorca może dziś płacić nawet o 40-50 proc. większą ratę kredytu, niż na początku pandemii. Te podwyżki nie dotyczą jednak kredytów o stałej stopie oprocentowania, na które ani inflacja ani decyzje Rady Polityki Pieniężnej nie mają wpływu. Korzystając z takiego instrumentu, można zapewnić sobie poczucie stabilności i bezpieczeństwa.
Kredyty o stałej stopie procentowej
Zaletą kredytu o stałej stopie procentowej jest jego przewidywalność.
– Raz ustalona wysokość oprocentowania nie zmienia się przez cały ustalony z bankiem okres. Niezależnie od tego, co się będzie działo w gospodarce i niezależnie od tego, ile razy jeszcze Rada Polityki Pieniężnej podwyższy stopy procentowe, u nas wysokość raty się nie zmieni. Dzięki temu oczywiście od razu znana jest całkowita kwota, jaką trzeba oddać bankowi i nigdy nie będzie tu żadnych niespodzianek – przekonuje Piotr Skoczek, dyrektor Departamentu Zarządzania Produktami Kredytowymi w Credit Agricole
Czytaj także: Wiceprezes PKO BP na Forum Bankowym: rośnie zainteresowanie klientów zamianą oprocentowania kredytu na stałe >>>
– W odróżnieniu od kredytów z gwarancją stałej raty, kredyty o zmiennej stopie oprocentowania są płynne. Aż do końca trwania umowy kredytowej nie jest znana całkowita kwota do spłaty takiego kredytu. Jej wielkość może się wahać w zależności od czynników zewnętrznych, takich jak zmiana stóp procentowych określanych przez Radę Polityki Pieniężnej, czy inflacja – dodaje Piotr Skoczek.
Stałe oprocentowanie przez cały okres kredytowania
Bank Credit Agricole oferuje stałe oprocentowanie przez cały okres kredytowania dla wszystkich kredytów gotówkowych i ratalnych, kredytów konsolidacyjnych, a także spłaty ratalnej zadłużenia karty kredytowej. W przypadku kredytów hipotecznych okres stałego oprocentowania może zostać określony maksymalnie na siedem lat. Klienci indywidualni mogą zaciągać w Credit Agricole kredyty gotówkowe na kwotę od 2 do 150 tys. zł, których spłatę można rozłożyć na maksymalnie 120 rat, czyli 10 lat. Podobne warunki dotyczą kredytów konsolidacyjnych. Warunkiem uzyskania i utrzymania kredytu z gwarancją stałej raty jest zdolność kredytowa spłacanie kredytu zgodnie z harmonogramem, bez żadnych opóźnień i zaległości.
Czytaj także: W Banku BNP Paribas pierwszy w Polsce kredyt hipoteczny z 10-letnią stałą stopą procentową >>>
– W obecnych, niepewnych czasach, taka stałość i pewność to wielka korzyść. A my jako „Bank pełen korzyści” chcemy wyróżniać się na rynku najlepszym dostosowaniem naszych rozwiązań do potrzeb klientów. Dlatego wszystkie nasze kredyty dla klientów indywidualnych mają stałe oprocentowanie i gwarancję zawsze stałej raty. Zachęcamy do zapoznania się z tą wyjątkową ofertą – przekonuje Jędrzej Marciniak, wiceprezes zarządu Credit Agricole.