W Banku Pekao od 1 lutego wnioski 500+ i oszczędzanie na 2,5 proc. dla dzieci

W Banku Pekao od 1 lutego wnioski 500+ i oszczędzanie na 2,5 proc. dla dzieci
Fot. stock.adobe.com/piter2121
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Od 1 lutego 2022 roku - rozpocznie się przyjmowanie wniosków o wypłatę świadczeń z programu Rodzina 500+. Klienci Pekao S.A. mogą wygodnie składać wnioski zarówno w aplikacji PeoPay, jak i w bankowości internetowej Pekao24. Początek roku to także doskonały moment, aby zdobywać nowe umiejętności, np. poruszania się w świecie finansów. Bank Pekao zachęca najmłodszych do nauki bankowania i oszczędzania, przyznając im nagrody za założenie konta - nawet 100 zł, a także proponując oszczędzanie na koncie oszczędnościowym Mój Skarb z oprocentowaniem aż 2,5% w skali roku.

Świadczenie Rodzina 500+ to rządowy program wsparcia dla rodzin z dziećmi. Przysługuje na dziecko do 18 roku życia. Nowy okres świadczenia trwa od 1 czerwca 2022 roku do 31 maja 2023 roku. Wnioski będzie można składać już od 1 lutego. Klienci Banku Pekao mogą wnioskować o przysługujące im środki zarówno w serwisie internetowym Pekao24, jak i aplikacji PeoPay. Wniosek jest stworzony w sposób, który umożliwia intuicyjne, a przez to bardzo szybkie wypełnienie.  

Czytaj także: Rodzinny Kapitał Opiekuńczy: wniosek o nowe świadczenie na dzieci złożysz online w Banku Pekao >>>

Składanie wniosków o 500+ jest także dobrą okazją, aby zacząć oszczędzać na przyszłość dziecka. Warto przelewać choćby część środków z 500+ na jego konto, czy to w formie regularnego kieszonkowego, czy wsparcia celu, na który oszczędza. Takie podejście nauczy dzieci samodzielności i odpowiedzialności, a przede wszystkim pomoże w zdobyciu umiejętności oszczędzania.

Nowa odsłona popularnej promocji

Z Bankiem Pekao warto oszczędzać, tym bardziej, że od 1 lutego rusza nowa odsłona popularnej promocji – „Rodzice polecają Konto Przekorzystne dzieciom”. Tym razem oferta jest przeznaczona dla wszystkich dzieci, a więc od dnia narodzin do 18 roku życia.

W jej ramach dziecko może otrzymać nawet 100 zł  za otwarcie Konta Przekorzystnego i Mojego Skarbu i prostą aktywność np. zasilić dziecku konto, a nastolatek ma zrobić min 3 transakcje kartą do konta lub aplikacją. Dodatkowo, aby zachęcić rodziców i ich pociechy do nauki oszczędzania bank proponuje aktualnie wysokie oprocentowanie na koncie oszczędnościowym Mój Skarb, które wynosi aż 2,5% w skali roku od otwarcia przez 6 miesięcy do kwoty 3000 zł.

Konto dla dziecka

Konto dla dziecka można założyć w prosty i łatwy sposób bez konieczności wizyty w oddziale. Wystarczy, że rodzic zaloguje się do aplikacji PeoPay lub bankowości internetowej Pekao24. W zakładce Panel rodzica wybiera wiek dziecka i produkty.

Bank Pekao S.A. ma szeroką ofertę dla dzieci. Konto oszczędnościowe Mój Skarb można założyć maluchowi już w dniu jego narodzin. Starsze  dzieci w wieku od 6 do12 lat mogą uczyć się samodzielności i zaradności razem z Pakietem PeoPay KIDS, w skład którego wchodzi konto osobiste – Konto Przekorzystne, konto oszczędnościowe – Mój Skarb, aplikacja i własna, imienna karta do konta. W aplikacji PeoPay KIDS najmłodsi odkrywają świat finansów razem z wirtualnym trenerem, którego same wybierają – Lisem, Żubrem lub Złotówką. Pierwsze kroki w świecie finansów stawiane są pod bacznym nadzorem rodzica, który sprawuje dyskretną kontrolę rodzicielską w Panelu rodzica. Natomiast nastolatki mogą korzystać z Konta Przekorzystnego z kartą wielowalutową oraz z aplikacji PeoPay bardziej samodzielnie.

Dla młodych prowadzenie Konta Przekorzystnego, obsługa karty do konta i wypłaty z bankomatów w Polsce i na świecie są bezpłatne aż do 26 roku życia.

Źródło: Bank Pekao SA