W Banku Millennium obywatele Ukrainy mogą założyć Profil Zaufany

W Banku Millennium obywatele Ukrainy mogą założyć Profil Zaufany
Fot. Bank Millennium
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Obywatele Ukrainy posiadający PESEL, posługujący się wybranymi dokumentami tożsamości mogą założyć Profil Zaufany w serwisie internetowym Millenet Banku Millennium.

Profil Zaufany jest dostępny w Banku Millennium dla obywateli Ukrainy, posiadających numer PESEL, posługujących się ukraińskim paszportem zagranicznym lub ukraińskim dowodem osobistym, wydanym po
1 stycznia 2016 r.

Narzędzie do potwierdzania tożsamości i podpis elektroniczny

Profil Zaufany jest darmowym narzędziem do potwierdzania tożsamości i podpisem elektronicznym, który pozwala na załatwianie spraw urzędowych w elektronicznych serwisach urzędów, m.in. ePUAP-ie, PUE ZUS, CEIDG itd. Dzięki niemu klienci mają dostęp do usług administracji publicznej online przez 24 godziny na dobę. Do jego założenia nie jest konieczna wizyta w urzędzie, tożsamość klienta potwierdza bank. Klienci logują się do Profilu za pomocą tych samych danych co do Millenetu, a dyspozycje na stronach e-urzędów autoryzują poprzez zalogowanie do banku oraz wpisanie H@sła SMS.

Proces zakładania profilu jest bardzo prosty

Klient loguje się do serwisu bankowości internetowej Millenet i z menu MilleUrząd wybiera Profil Zaufany. Następnie wyraża stosowne zgody i sprawdza poprawność zawartych w formularzu danych (imię, nazwisko, PESEL). Jedyne informacje, jakie musi sam wprowadzić do systemu, to numer telefonu i adres e-mail. Na koniec zatwierdza założenie profilu Hasłem SMS. Po zatwierdzeniu Profil Zaufany jest aktywny i klient może logować się do e-urzędów.

Czytaj także: W Banku Millennium kody doładowań do gier, multimediów oraz aplikacji >>>

Profil Zaufany jest ważny 3 lata. Każda osoba może posiadać wyłącznie jeden aktywny Profil Zaufany, co w praktyce oznacza, że można go powiązać z serwisem bankowości internetowej tylko jednego banku.

Źródło: Bank Millennium