Volkswagen Bank: Plus Konto Biznes czyli więcej niż konto

Volkswagen Bank: Plus Konto Biznes czyli więcej niż konto
Źródło: Volkswagen Bank.
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Czasy, kiedy o wyborze rachunku firmowego decydowała jedynie wysokość prowizji, należą do przeszłości. Dziś przedsiębiorca oczekuje od banku, że w ramach zakładanego konta zapewni mu szereg usług, wydatnie wspierających funkcjonowanie firmy. Taka kompleksowa oferta wcale nie musi być kosztowna, czego najlepszym dowodem jest Plus Konto Biznes, oferowane przez Volkswagen Bank.

3 x TAK dla biznesu – tym hasłem promuje nową usługę Volkswagen Bank. W rzeczywistości nowa oferta oznacza dla firm znacznie większe niż tylko potrójne korzyści. Podstawą jest oczywiście rachunek bankowy, przygotowany z myślą o indywidualnych potrzebach i oczekiwaniach klientów instytucjonalnych.

Płacąc zaledwie 10 zł miesięcznie za obsługę konta, mamy możliwość wykonania nawet 500  przelewów za darmo, co z powodzeniem powinno wystarczyć dla większości indywidualnych działalności gospodarczych, a nawet niedużych spółek*.

Ani grosza nie zapłacimy też za transfery należności publicznoprawnych, innych należności, na przykład transferu do urzędu skarbowego. Ale to nie wszystko.

Właściciel firmy może zapewnić dostęp do konta ustanowionym przez siebie pełnomocnikom, dzięki czemu będzie mógł jeszcze bardziej skoncentrować się na podstawowej działalności, świadom, że proste operacje finansowo-płatnicze realizuje w jego imieniu zaufana i kompetentna osoba.

Jeśli firma dysponuje nadwyżką finansową, wówczas może ją zdeponować na lokacie, z atrakcyjnym jak na obecne warunki oprocentowaniem na poziomie 0,8%.

Piotr Gawroński, Ekspert ds. wsparcia sprzedaży i marketingu interaktywnego Volkswagen Bank GmbH sp. z o.o. oddział w Polsce

Stawia to Volkswagen Bank w gronie absolutnych liderów rynku. A to wszystko przy utrzymaniu najwyższych standardów bezpieczeństwa.

– Nasze rozwiązania są w pełni zgodne z wytycznymi dyrektywy PSD2.

Na bieżąco również edukujemy klientów w zakresie niebezpieczeństw czyhających na użytkowników bankowości internetowej – przekonuje Piotr Gawroński, ekspert ds. wsparcia sprzedaży i marketingu interaktywnego banku.

Czytaj także: Bankowość i Finanse | Technologie – Materiał Partnerski | Miniaplikacje, które pozwoliły w Volkswagen Banku wrzucić digitalizację na wyższy bieg

Karta dla szefa i pracownika

Podstawowym narzędziem we współczesnym biznesie jest karta płatnicza. Posiadacz Plus Konta Biznes w Volkswagen Banku może otrzymać bezpłatnie podstawową kartę do konta.

Ponadto mogą zostać zamówione dodatkowe karty, tak aby wyposażyć w nie pracowników firmy. Taka karta, dedykowana konkretnej osobie, może być przypisana do indywidualnego subkonta, wówczas funkcjonuje w oparciu o dedykowane środki oraz indywidualne limity transakcji. Oznacza to rzecz jasna transparentność, prostotę realizacji i rozliczeń wydatków służbowych.

Na liście gratisowych usług, które bank chce zaoferować od 1 listopada br. użytkownikowi karty, jest sprawdzenie salda, zmiana lub zamówienie PIN-u do karty, a także wypłaty gotówki z wybranych bankomatów. Warto przypomnieć, że karty Visa akceptowane są na całym świecie, również i w przestrzeni wirtualnej i z zabezpieczeniem 3D Secure.

Dlatego nie będzie żadnego problemu z płatnością na stacji benzynowej czy lotnisku w dowolnym kraju, ani z wykonaniem zdalnej rezerwacji hotelu, wynajmem samochodu, a nawet płatności za towary zamówione online w innej części świata.

Płacąc zaledwie 10 zł miesięcznie za obsługę konta, mamy możliwość wykonania nawet 500  przelewów za darmo

Dzięki usłudze Visa Cashback istnieje też opcja podjęcia gotówki nawet w miejscach, gdzie nie ma bankomatu, wystarczy znaleźć dowolny punkt sprzedaży (sklep, czy zakład usługowy), w którym podczas dokonywania płatności możemy jednocześnie podjąć pieniądze.

To z kolei zwiększa znacząco bezpieczeństwo posiadacza karty, gdyż nie musi on nosić ze sobą większej gotówki, aby opłacić pobyt służbowy, posiłek w restauracji, zakupy służbowe czy też po prostu rozliczyć się z kontrahentem.

Źródło: Volkswagen Bank.

Jeszcze więcej korzyści

To nie wszystkie benefity płynące z posiadania „plastikowego pieniądza” wraz z kontem w Volkswagen Banku.

Anna Waszczuk, ekspert ds. kart płatniczych banku przypomina, iż klienci korzystający z tej oferty będą mogli skorzystać z e-windykacji, w tym monitoringu płatności, na szczególnie atrakcyjnych zasadach.

Anna Waszczuk, Ekspert ds. kart płatniczych Volkswagen Bank GmbH sp. z o.o. oddział w Polsce

– Najnowszą promocję pod hasłem: „Wspieramy Twoją działalność” chcemy skierować do klientów posiadających minimum jedną kartę płatniczą Visa Business. Klient będzie mógł uzyskać wymierną korzyść: zniżkę nawet do 35% na cały okres korzystania z abonamentu Vindicat, czyli wsparcie w procesie windykacji należności, monitorowania niezapłaconych faktur i wsparcie specjalistów.

Jest to możliwe dzięki owocnej współpracy banku z organizacją płatniczą Visa i firmą Vindicat – wskazuje Anna Waszczuk.

A to dopiero początek, bowiem bank już zapowiada, że w najbliższym czasie możemy się spodziewać kolejnych, atrakcyjnych propozycji dla firm korzystających z Plus Konta Biznes oraz karty Visa Business.


* Oferta obowiązuje od 01.11.2020 r. Aby uzyskać aktualne informacje dotyczące warunków prowadzenia rachunku firmowego, odwiedź stronę: https://www.vwbank.pl/dla-firmy/uslugi-bankowe/konta/kontofirmowe.html

Źródło: aleBank.pl