Volkswagen Bank GmbH Oddział w Polsce oraz Fiserv rozpoczynają współpracę w zakresie obsługi kart

Volkswagen Bank GmbH Oddział w Polsce oraz Fiserv rozpoczynają współpracę w zakresie obsługi kart
Fot. stock.adobe.com/piter2121
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Z sukcesem zakończono proces migracji danych kart z systemu Volkswagen Bank do Fiserv Polska S.A. Od tej pory Fiserv, właściciel marki PolCard, będzie świadczyć na rzecz banku usługi kompleksowego zarządzania transakcjami, obsługę kart debetowych Visa oraz szereg usług dodatkowych.

Proces migracji kart przebiegł bardzo sprawnie i bez zakłóceń. Mimo, że zmienił się podmiot obsługujący karty, klienci banku nie musieli wymieniać kart płatniczych, czy też zmieniać swoich kodów PIN. Fiserv oprócz podstawowych usług wydawnictwa i zarządzania kartami, autoryzacji i rozliczania transakcji zapewni monitoring transakcji online oraz zadba o bezpieczeństwo zakupów w Internecie dzięki silnemu uwierzytelnianiu transakcji z wykorzystaniem usługi 3-D Secure.

Nowe możliwości optymalizacji procesów bankowych

Volkswagen Bank GmbH Oddział w Polsce, który dostarcza produkty bankowe w ramach Volkswagen Financial Services, specjalizuje się w działalności kredytowej i depozytowej. Bank oferuje m.in. konta firmowe, lokaty, karty bankowe, kredyty gotówkowe, w tym także linię produktów bankowych dla klasycznej motoryzacji. Współpraca z Fiserv, który posiada unikatowe na rynku kompetencje i jest jednym z największych w Polsce agentów rozliczeniowych wspierających także wydawców kart w transformacji cyfrowej – otwiera przed bankiem nowe możliwości optymalizacji procesów bankowych, wzbogacenia oraz rozwoju cyfrowej oferty na miarę potrzeb i oczekiwań klientów.

“Po wnikliwej analizie rynku zdecydowaliśmy się na wybór Fiserv w zakresie obsługi kart płatniczych, gdyż naszą misją jest dostarczanie klientom nowoczesnych rozwiązań bankowych na najwyższym poziomie. Fiserv posiada bogate doświadczenie w budowie polskiego rynku płatności bezgotówkowych, wdrażanych innowacjach oraz usługach outsourcingowych. Nasze doświadczenia we współpracy od początku były ukierunkowane na zwiększenie efektywności działań oraz digitalizację oferty bankowej” – mówi Ronald Kulikowski, Dyrektor Zarządzający Volkswagen Bank GmbH Oddział w Polsce.

Czytaj także: Volkswagen Bank: konto firmowe z korzyściami dla MŚP >>>

“Cieszymy się, że Volkswagen Bank podjął decyzję o nawiązaniu współpracy z Fiserv w zakresie obsługi kart. Będziemy wspierać Volkswagen Bank w cyfrowym rozwoju. Wykorzystamy w pełni globalny potencjał Fiserv na drodze optymalizacji i digitalizacji procesów bankowych. Wierzymy też, że sukcesywne wzbogacanie oferty banku o kolejne innowacyjne rozwiązania i usługi płatnicze przyczyni się do wzrostu satysfakcji i zadowolenia klientów banku” mówi Krzysztof Polończyk, Prezes Zarządu Fiserv Polska S.A.

“Sprawna współpraca ekspertów z Fiserv i Volkswagen Banku sprawiła, że proces migracji kart przebiegł bardzo płynnie i szybko. To świetny przykład pracy zespołowej i pierwszy krok ku kolejnym wspólnym projektom nastawionym na rozwój naszej oferty” mówi Daria Pawęda, Dyrektor Departamentu Rozwoju Biznesu i Obsługi Klienta w Volkswagen Bank GmbH Oddział w Polsce.

“Witamy Volkswagen Bank w gronie partnerów Fiserv i dziękujemy za zaufanie. Naszym zadaniem po zakończonej sukcesem migracji kart jest nieustanne wspieranie banku w jego ambitnych planach rozwoju i dalszej digitalizacji usług z korzyścią dla jego klientów” mówi Wojciech Małaszewicz, Dyrektor Departamentu Produktów dla Instytucji Finansowych w Fiserv Polska S.A.

Źródło: Fiserv Polska