Veit Stutz zatwierdzony przez KNF

Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter

Komisja Nadzoru Finansowego wyraziła zgodę na powołanie Veita Stutza na prezesa zarządu Towarzystwa Ubezpieczeń i Reasekuracji Allianz Polska SA oraz Towarzystwa Ubezpieczeń Allianz Życie Polska SA.

Veit Stutz zastąpił na tym stanowisku Witolda Jaworskiego, który zrezygnował pół roku temu, a w zeszłym tygodniu wrócił do PZU. Stutz do lutego pełnił funkcję m.in.  zastępcy przewodniczącego rady nadzorczej obu towarzystw ubezpieczeniowych Allianz Polska.

Zmiana w składzie zarządu nie oznacza zmiany strategii Grupy Allianz względem jej polskich spółek. Polska pozostaje dla Allianz najważniejszym rynkiem w tej części Europy – powiedział dr Manfred Knof, przewodniczący RN obu towarzystw.

Veit Stutz jest absolwentem zarządzania na Uniwersytecie Ludwika Maksymiliana w Monachium oraz studiów MBA w Instituto de Empresa w Madrycie. Ukończył też podyplomowe studia na Wharton Business School w Filadelfii oraz Southern Methodist University w Dallas.

Z Grupą Allianz związany jest od 2001 roku. Karierę zaczynał w niemieckiej spółce Allianz Versicherungs-AG jako regionalny szef sprzedaży. W latach 2004-2008 pracował w centrali Grupy Allianz, gdzie jako Innovation Manager a później zastępca szefa projektu Operational Excellence był odpowiedzialny za wdrożenia globalnych projektów sprzedażowych i operacyjnych. Od 2008 roku związany jest z regionem Europy Środkowo-Wschodniej, najpierw jako wiceprezes rosyjskiej spółki Rosno odpowiedzialny za sprzedaż i marketing, a od 2009 roku jako Chief Business Officer w regionie CEEMA obejmującym Europę Środkowo-Wschodnią, Bliski Wschód i kraje Afryki. Od 2012 roku zasiadał też w Radach Nadzorczych polskich spółek ubezpieczeniowych Allianz.

Źródło: www.gu.com.pl