Ursus z nowym prezesem. Karol Zarajczyk zrezygnował ze stanowiska

Ursus z nowym prezesem. Karol Zarajczyk zrezygnował ze stanowiska
By Ursus Bus Logo - Ursus Bus Logo, CC0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=63337334
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Karol Zarajczyk zrezygnował z funkcji prezesa Ursusa, pozostaje jednak w Grupie Ursus jako prezes zarządu spółki zależnej Ursus Bus, podała spółka. Rada nadzorcza powołała na stanowisko prezesa Tomasza Zadrogę. Do zarządu Ursusa dołączyła również Agnieszka Biała, która będzie pełnić funkcję członka zarządu odpowiedzialnego za restrukturyzację spółki.

Rada nadzorcza @URSUS_SA ‏powołała na stanowisko prezesa Tomasza Zadrogę #Ursus

„Zarząd emitenta informuje, iż w dniu 3 grudnia 2018 r. pan Karol Zarajczyk złożył rezygnację z pełnienia funkcji prezesa zarządu Ursus S.A., którą to pełnił od dnia 5 listopada 2013 r.” – czytamy w komunikacie.

Po dokonaniu wyżej wymienionych zmian skład zarządu Ursusa od dnia 3 grudnia 2018 r. jest następujący:

prezes zarządu – Tomasz Zadroga,
wiceprezes zarządu – Monika Kośko,
wiceprezes zarządu – Michał Nidzgorski,
członek zarządu – Zoran Radosavljević,
członek zarządu – Marcin Matusewicz,
członek zarządu – Agnieszka Biała, podano.

Trwa restrukturyzacja Ursusa

„W związku z trwającą obecnie restrukturyzacją przed Ursusem stoi wiele wyzwań. Spółka nie tylko musi dostosować swój model biznesowy do dynamicznie zmieniających się warunków rynkowych, ale również wrócić do aktywnej walki o biznes w Polsce i za granicą. Jednocześnie powinna dołożyć wszelkich starań, by porozumieć się z instytucjami finansowymi, które wspierają działalność spółki, w celu optymalizacji struktury finansowania. Pan Tomasz Zadroga spełnia te wszystkie wymagania. To bardzo doświadczony menadżer, który kierował największymi spółkami przemysłowymi w Polsce o skali, działalności i kapitalizacji wielokrotnie przewyższającymi Ursus. Jest przy tym dobrze postrzegany przez instytucje finansowe i analityków giełdowych, co może być pozytywnym sygnałem dla rynku” – powiedział przewodniczący rady nadzorczej Andrzej Zarajczyk, cytowany w komunikacie.

„Ursus to spółka, która posiada atrakcyjne aktywa i silną markę produktową, rozpoznawalną na świecie. Cieszę się, że swoją wiedzą i doświadczeniem będę się mógł przyczynić do przebudowy jej modelu biznesowego i uwolnienia potencjału spółki. Dlatego efektywne przeprowadzenie spółki przez trwającą transformację i wzrost jej wartości dla akcjonariuszy będą moimi priorytetami na najbliższe miesiące” – powiedział nowy prezes.

Nowy członek zarządu

Agnieszka Biała jako nowy członek zarządu ds. restrukturyzacji będzie odpowiedzialna za sprawne i terminowe przeprowadzenie inicjatyw zawartych w planie restrukturyzacyjnym złożonym w sądzie. Plan restrukturyzacji Ursusa zakłada m.in. sprzedaż aktywów, zwiększenie przychodów z działalności i zwiększenie marżowości oraz optymalizację kosztów. Działania, które mają doprowadzić do uzdrowienia biznesu, zostały rozpisane na lata 2018-2023. W pierwszej kolejności Ursus zamierza odzyskać przeterminowane należności od kontrahentów, ale również doprowadzić do zawarcia porozumienia z wierzycielami dotyczące spłaty zobowiązań, przypomniano.

„Tomasz Zadroga to menedżer z kilkunastoletnim doświadczeniem w strategicznym zarządzaniu firmami z różnych branż. W swojej karierze pełnił kluczowe stanowiska zarządcze m.in. był prezesem największej polskiej spółki energetycznej PGE S.A., członkiem zarządu Polkomtel sp. z o.o., pełnił funkcję wiceprezesa zarządu Zespołu Elektrowni Pątnów Adamów Konin (ZE PAK S.A.), członka zarządu Inter Cars S.A., prezesa Yawal S.A. Członek rad nadzorczych wielu spółek publicznych. Jest członkiem światowego stowarzyszenia finansistów ACCA. Pełnił funkcję wiceprezydenta ACCA w Polsce” – czytamy dalej.

Agnieszka Biała to doświadczony restrukturyzator z licencją Ministerstwa Sprawiedliwości nr 980 (doradca restrukturyzacyjny). Doradza i zarządza projektami w obszarze finansów, IT, zakupów. Specjalizuje się w zarządzaniu w warunkach zagrożenia utraty płynności finansowej i w procesach restrukturyzacyjnych.

Ursus specjalizuje się w produkcji i sprzedaży maszyn i urządzeń przeznaczonych dla rolnictwa. Jest notowany na GPW od 2008 r.

Źródło: ISBnews