UE nie odetnie Rosji od sytemu SWIFT?

UE nie odetnie Rosji od sytemu SWIFT?
Fot. stock.adobe.com / GAlexS
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Odcięcie Rosji od globalnego systemu bankowego SWIFT nie powinno być częścią drugiego pakietu sankcji UE wobec Kremla - powiedział w czwartek w Brukseli, przed rozpoczęciem spotkania unijnych przywódców, kanclerz Niemiec Olaf Scholz.

„Bardzo ważne jest, abyśmy zgodzili się na te środki, które zostały przygotowane – i zachowali wszystko inne na wypadek sytuacji, w której konieczne może być wyjście poza to” – powiedział dziennikarzom Scholz, odpowiadając na pytanie, czy należy odciąć Rosję od SWIFT.

Czytaj także: Prezydent Biden: obejmujemy sankcjami kolejne cztery duże rosyjskie banki; wszystkie aktywa Rosji w USA będą zamrożone >>>

Szef unijnej dyplomacji Josep Borrell poinformował z kolei, że decyzja o tym, czy należy odciąć Rosję od systemu finansowego SWIFT, będzie należeć do przywódców „27”.

UE umieści na swej liście sankcji więcej osób

Dodał, że Unia Europejska umieści na swej liście sankcji więcej osób w reakcji na inwazję Rosji na Ukrainę.

Czytaj także: Atak Rosji na Ukrainę: Wielka Brytania ogłasza największy pakiet sankcji w historii, obejmą także Białoruś >>>

„Nowi ludzie będą (sankcjonowani), także z Białorusi, w kompleksowym pakiecie, który obejmie sektory gospodarcze (…) Więcej sankcji będzie dotyczyło sektora finansowego” – powiedział Borrell.

Źródło: PAP BIZNES